Смерть Кернеса: нардеп пояснив процедуру обрання нового мера Харкова

Політика

Після того, як у ніч н проти 17 грудня новообраний мер Харкова Геннадій Кернес помер у берлінській клініці “Шаріте”, де проходив лікування від коронавірусу, виконувачем обов’язків буде секретар міськради (Ігор Терехов), а у березні мають відбутися позачергові вибори міського голови Харкова. 

Про це повідомив ТСН.ua депутат профільного парламентського комітету з питань організації державної влади і місцевого самоврядування, член фракції “Слуга народу” Віталій Безгін.

“Якщо буде встановлено офіційно факт смерті Кернеса, виконучем обов’язків буде секретар міськради, якщо я не помиляюся, пан Терехов. Після цього протягом 15 днів з дати встановлення смерті вони мають спрямувати звернення до ВР. У парламенту в свою чергу 90 днів від дня смерті, щоб призначити там вибори. Але треба зважати, що позачергові вибори у нас за законодавством можуть відбуватися або у березні, або у жовтні. Тому в принципі скоріше за все, якщо все буде по процедурі і не буде порушень, то у березні мають відбутися позачергові вибори міського голови Харкова”, – пояснив нардеп.

Крім того, Безгін припустив, що теоретично Харківська міськрада може не звернутися з відповідним поданням до ВР.

“Ну, теоретично буває всяке. Але з точки зору дотримання норм закону вони мають звернутися. Якщо вони не роблять це за процедурою, то хтось може подати до адміністративного суду щодо службової бездіяльності”, – резюмував нардеп.

Нагадаємо, 25 жовтня на місцевих виборах Геннадій Кернес отримав 60,34% голосів виборців і втретє був обраний харківським міським головою.

У громадянській мережі “ОПОРА” заявили, що повноваження міського голови відтепер здійснює секретар відповідної міської ради, а от нового очільника місто може отримати лише через роки. 

Своєю чергою на думку політолога Володимира Фесенка, можуть бути різні сценарії розвитку подій. За його словами, найімовірніше, вибори відбудуться і будуть запеклими, тому що останні 10 років Кернес був фігурою №1 у Харкові, і у нього не було конкурентів. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *