Рада ухвалила закон для протидії "законодавчому спаму": хто з депутатів проголосував за документ

Політика

Верховна Рада ухвалила компромісний варіант закону проти так званого “законодавчого спаму”. За проголосували 242 нардепи. Документ  дасть змогу в стислі терміни розглянути законопроект про неповернення націоналізованих банків колишнім власникам. Але депутати внесли до нього рекордні 16 тисяч правок, фактично заблокувавши розгляд, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Абсолютний рекорд — це 16,5 тисяч поправок до закону про банки. Щоби не розглядати їх усі, у коаліції вигадали антиспампроцедуру.

“Я підрахував з колегами, якщо ми почнемо розглядати всі правки, які подали до банківського законопроекту, мінімум знадобиться два роки, щоб розглядати у звичайному пленарному режимі розглядати, або два місяці, якщо в режимі нон-стоп щодня, без вихідних від 8 до до 10 вечора”, – каже народний депутата фракції “Слуга народу” Олександр Качура.

Ольга Василевська-Смаглюк, авторка понад півтори тисячі поправок, вважає, що антипоправочний закон порушує Конституцію, яка зобов'язує Раду розглядати всі законодавчі ініціативи депутатів. Навіщо їй знадобилось подавати аж стільки поправок, пояснює так: “Безглуздий закон породжує безглузду кількість правок. Тому що подаючи закон, який відверто суперечить основному закону, не дуже корелюється зі здоровим глуздом. Що стосується моїх правок, я відібрала ті, на яких я буду наполягати. Це ті, що приводять закон до ладу з основним законом”.

Спецпроцедуру антиспам можуть застосувати за рішенням більшості у 226 голосів до тих законів, до яких подано понад 500 поправок. Тоді кількість поправок, які, за наполяганням авторів, розглядають у залі, обмежать. Фракціям буде можна наполягати на п'яти поправках, позафракційним депутатам – лише на одній.

“Ми його розглядаємо як певний запобіжник, щоб депутати надалі не подавали таку кількість правок. Якщо вони будуть знати, що є запобіжник, можна це заблокувати, то не буде сенсу подавати оці багатотисячні правки”, – каже депутатка фракції “Слуга народу” Євгенія Кравчук.

В опозиції заявили, що це обмеження її прав, на яке депутати готові погодитись лише тимчасово. “Голова Верховної Ради може взяти на себе політичну відповідальність і під стенограму заявити, що закон 1043 діє там до 1 травня, до 1 червня. Обмежити під стенограму дію цього закону. І тоді опозиція державнимцька піде на це заради того, щоби уберегти країну від дефолту”, – каже депутатка “Європейської Солідарності” Ірина Геращенко.

Спікер парламенту Дмитро Разумков називає таку ситуацію винятковою: “Ніколи раніше ми не мали 16 тисяч правок. Це може заблокувати роботу ВР до осені. Одразу після того, як цей закон вступить в силу, якщо буде ухвалений, буде зареєстрований інший законопроект щодо його тимчасової роботи”.

Попри гарантії від спікера, що зміни внесуть, ані “Європейська Солідарність”, ані “Голос” та “Батьківщина” антипоправочний закон не підтримали. Слугам народу, які теж були не одностайні, додали голосів мажоритарники з групи “Довіра” та частина фракції ОПЗЖ.

Щоправда, підписання закону спікером тут же заблокував нардеп Олександр Дубінський – один з авторів численних поправок до закону про банки. Він зареєстрував постанову про скасування результатів голосування, яку доведеться розглянути, щоби антиспам-закон набрав чинності.

Кореспондентка ТСН Марія Васильєва.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *