Рада ухвалила необхідний для відкриття ринку землі законопроєкт про геопросторові дані

Політика

Верховна Рада України ухвалила у другому читанні законопроєкт №2370 про національну інфраструктуру геопросторових даних, яких необхідний для запуску ринку землі.

За відповідне рішення проголосували 302 депутати.

Документ передбачає створення єдиного порталу, на якому будуть доступні дані всіх кадастрів та реєстрів (земельного, містобудівного тощо). Він також суттєво звужує права Держгеокадастру у цьому питанні.

Законопроект має на меті забезпечити міжгалузеву інтеграцію геопросторових даних та даних кадастрів і формування сучасної системи забезпечення потреб суспільства у всіх видах географічної інформації. Також, на думку авторів законопроєкту, він забезпечить відкриття у мережі інтернет геопросторових даних та метаданих, які створюються у публічному секторі та підприємствами-монополістами.

Нагадаємо, Верховна Рада на позачерговому засіданні, яке затягнулося аж до ночі проти 31 березня, ухвалила у другому читанні та в цілому депутатський законопроєкт 2178-10, який запроваджуватиме ринок землі в Україні. Законопроєкт після розгляду всіх правок підтримали 259 нардепів. 

Передбачається, що ринок землі запрацює від 1 липня 2020 року. Саме тоді буде скасований мораторій на відчуження земель сільськогосподарського призначення.

Законопроєкт також чітко внормовує перелік тих, хто може набувати права власності на землю – громадяни України, територіальні громади, держава, юридичні особи України та іноземні громадяни і особи без громадянства у разі набуття в порядку спадкування та обов’язком відчужити ділянку протягом року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *