Рада на засіданні може розглянути 20 законопроєктів: у "Слузі народу" оприлюднили порядок денний

Політика

Верховна Рада під час позачергового засідання 30 квітня планує розглянути близько 20 різних питань.

Приблизний порядок денний оприлюднив у своєму Telegram-каналі нардеп від “Слуги народу” Олександр Качура.

Шість із зазначених питань стосуються ратифікації міжнародних угод, зокрема три угоди із Аргентиною та дві із Казахстаном. Також планується затвердити приєднання України до Схеми сортової сертифікації насіння хрестоцвітих та інших олійних або прядивих культур та Схеми сертифікації насіння цукрового та кормового буряків в Організації економічного співробітництва та розвитку; до Міжамериканської конвенції про виконання кримінальних покарань за кордоном та до Другого протоколу до Гаазької конвенції про захист культурних цінностей у разі збройного конфлікту.

Також депутати планують розглянути зміни до Виборчого кодексу у питанні зниження розміру грошової застави для участі у місцевих виборах.

Дві постанови стосуватимуться змін у складах комітетів парламенту. Також у Раді планують заслухати звіт ТСК з питань розслідування пожеж та вибухів на військових складах і внести зміни у ТСК з питань розслідування можливих фактів корупції на податковій та митниці. Останнім у порядку денному є пропозиція депутатів затвердити нову процедуру розгляду законопроєкту про неповернення банків колишнім власником. У разі підтримки цього вже на наступному засіданні Рада зможе ухвалити цей документ у другому читанні.

Водночас Качура зазначив, що до цього переліку також можуть бути додані пропозиції від президента Зеленського.

Нагадаємо, під час позачергового засідання 30 березня Верховна Рада України ухвалила у першому читанні законопроєкт, який унеможливлює повернення виведених з ринку банків колишнім власникам. Передбачається, що власники та колишні власники банків, які були виведені з ринку, можуть претендувати на відшкодування збитків у грошовій формі, якщо їхні інтереси під час виведення були порушені. Водночас грошова компенсація є єдиним можливим способом захисту інтересів таких власників, а можливе визнання судом незаконним рішення про виведення банку з ринку не передбачає скасування такого рішення.

До другого читання депутати подали рекордні 16 тисяч поправок до законопроєкту. 6 тисяч поправок подав виключений зі “Слуги народу” нардеп Антон Поляков. Майже 2 тисячі поправок вніс очільник групи “За майбутнє” Віктор Бондар, майже 1800 поправок подав депутат від “Слуги народу” Дмитро Чорний та ще по 1600 поправок – нардепи від “Слуги народу” Ольга Василевська-Смаглюк та Олег Дунда.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *