Про арешт Чорновол ніхто не клопотав – ДБР

Політика

Сьогодні, 14 квітня, ексдепутатку Тетяну Чорновол, якій нещодавно оголосили підозру у вбивстві людини, мають допитати у Державному бюро розслідувань.

Сама Чорновол напередодні заявила, що її начебто з допиту можуть доправити прямо до Печерського суду, де її арештують. Втім сьогодні ДБР оприлюднило заяву про те, що до слідчого судді ніхто не звертався з відповідним клопотанням.

“Затримання Чорновол Тетяни після оголошення повідомлення про підозру за відсутності дозволу слідчого судді на її затримання неможливе. Про такий дозвіл на затримання сторона обвинувачення не зверталася”, – йдеться у повідомленні.

Також у ДБР зазначили, що навіть якщо буде обиратись запобіжний захід ексдепутатці, це не обов’язково буде тримання під вартою. Цей найжорсткіший захід застосовується лише коли слідство може довести, що підозрюваний може переховуватись від слідства тощо.

“Тяжкість вчиненого злочину не є безумовною підставою для застосування до особи тримання під вартою. На сторону обвинувачення покладається обов’язок не лише довести обставини вчинення кримінального правопорушення, його тяжкість, а й довести слідчому судді, що інші, більш м’які запобіжні заходи не забезпечать належної поведінки особи. За таких обставин, висунення підозри у вчиненні тяжкого чи особливо тяжкого злочину, без встановлення об’єктивних даних про намір особи ухилитися від слідства та суду, не є підставою для обрання такого запобіжного заходу”, – йдеться у повідомленні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *