"Половина України може опинитися у військовому оточенні": Кулеба оцінив можливість контролю Білорусі Росією

Політика

Якщо Росія отримає повний контроль над Білоруссю, це стане серйозною загрозою для України, бо половина її території опиниться у військовому оточенні. 

Про це в інтерв'ю німецькому журналу Internationale Politik заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

“Половина нашої країни опиниться у військовому оточенні Росії. Російські війська перебувають у Білорусі, в анексованому Криму і на окупованому Донбасі, а також у Придністров'ї, де Москва також розміщує солдатів”, – зазначив Кулеба.

Він також зазначив, про ще одну проблему – торговельну, адже Україна підтримує інтенсивні торговельні відносини з Білоруссю, співпрацюючи з нею в сферах безпеки та оборони. За його словами, якщо Росія захопить ключові галузі білоруської економіки, а саме – оборонну, Україні доведеться шукати інші варіанти співпраці.

Кулеба також не очікує на кардинальні зміни в Білорусі, навіть у разі відставки Олександра Лукашенка:

“Росії вдалося настільки глибоко проникнути в білоруські еліти, економіку, суспільство і політику, а також в апарат безпеки і збройні сили країни, що навряд чи можна очікувати кардинальної зміни обставин, навіть якщо в якийсь момент Лукашенко змінить інший лідер”, – вважає Кулеба.

Нагадаємо, у Кремлі готуються створити у Білорусі підконтрольну партію, яка виступатиме проти Олександра Лукашенка, але обслуговуватиме інтереси Росії. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *