Парламент ухвалив зміни до бюджету: як голосували депутати

Політика

Верховна Рада порізала державний бюджет. З другої спроби, після нерезультативного голосування два тижні тому, коаліції вдалося провести зміни. “Слуги народу” забезпечили максимальну явку, адже розраховувати могли лише на власні сили і підтримку однієї депутатської групи. Решта голосували “проти”. У кого забрали, а кому додали, у сюжеті ТСН 19:30.

Прем’єр-міністр, презентуючи бюджет, не багатослівний. Витратити доведеться більше, аніж вдасться заробити. Діра — 298 мільярдів гривень. Пропонують обмежені зарплати усіх чиновників, починаючи від президента і нижче. Їхня платня на час карантину не може перевищувати 10 мінімальних зарплат.

Майже 65 мільярдів перекинули на боротьбу із коронавірусом. Ідеться про надбавки лікарям, закупівлю ліків та обладнання і виплати тим, хто втратить роботу під час карантину. Також виділять кошти на підтримку пенсіонерів.

Освіта та культура, які у минулій редакції бюджетних змін втрачали найбільше, дещо відвоювали. Але нині найбільше забирають саме у них. Постраждають також місцеві бюджети. Натомість силові структури та офіс президента зберігають свої кошториси.

Найскрутніше доведеться, якщо не допоможе Міжнародний валютний фонд. Ціна чергового траншу кредиту — ухвалення банківського закону, яким заборонять повертати націоналізований Приват-банк попереднім власникам. Втім, кілька депутатів, зокрема й від більшості, заблокували його розгляд, подаючи нечувану кількість правок — 16 тисяч. Їхній розгляд мав би тривати місяці.

Надвечір для обговорення цього питання із фракцією зустрівся президент. Щоб пришвидчити банківський закон, доведеться парламентський регламент або міняти, або порушувати.

Кореспондентка ТСН Ольга Кошеленко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *