Одного призначили, іншого провалили, ще один складав присягу під вигуки "Ганьба": як ВРУ займалася кадровими питаннями

Політика

У четвер, 17 грудня, Верховна Рада України займалася кадровими питаннями: одного міністра призначили, іншого провалили, ще один складав присягу під вигуки “Ганьба”. Так, міністром агропромислового комплексу став Роман Лещенко. Сергій Шкарлет відтепер міністр освіти та науки. А колишній топменеджер “Нафтогазу” Юрій Вітренко так і не отримав призначення в уряді.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Напередодні кадрових призначень президент Володимир Зеленський особисто зустрічався із фракцією “Слуга народу” і просив підтримати кандидатури трьох міністрів. Подейкують, ще й сьогодні зранку депутатам дзвонили і писали із Банкової.

Але одного із трьох кандидатів “Слуги” провалили. І цей один був принциповий – колишній топменеджер НАК “Нафтогаз України” Юрій Вітренко. Його пропонували не просто на посаду міністра енергетики. Постійного очільника там не було майже рік. Але й першого віцепрем’єра. Депутати переказують чутки, буцімто Вітренка в Офісі президента бачать наступним прем’єр-міністром.

А ще на початку року Зеленський наказував заблокувати багатомільйонну премію Вітренка, яку той отримав за перемогу над російським “Газпромом” у Стокгольмському арбітражі. Вітренко премію відсудив. А депутатам пояснив, що готовий взяти її не грошима, а облігаціями внутрішньої державної позики. Така угода їм здалася не переконливою. “За” були усього 186 нардепів. Вітренко залишив залу ні з чим.

Єдиний, до кого у депутатів не було фахової критики, – Роман Лещенко. Колишнього голову Держгеокадастру обрали міністром агропромислового комплексу. Відтак – повертають до життя міністерство, яке півтора роки тому приєднали до Міністерства економіки.

А от питань до кандидата на посаду міністра освіти Сергія Шкарлета за пів року, що він тимчасово керував міністерством, накопичилося чимало. Раніше йому закидали зависокі, як для освітянина, доходи в декларації, плагіат і зв’язки із “Партією регіонів”. За часи пандемії додалася ще й погана організація дистанційки і навчання в умовах епідемії. Коли Ярослав Железняк із партії “Голос” говорив про це із трибуни, “Слуги” намагалися захистити майбутнього міністра.

“За” Шкарлета набралася мінімальна кількість голосів – 226 і він таки очолив міністерство. Вирішальну підтримку він отримав в “Опозиційній платформі “За життя”. В одному кутку зали лунали привітання, в іншому скандували “ганьба”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *