Нові очільники для трьох міністерств: Верховна Рада 17 грудня розгляне кадрові питання

Політика

Призначення трьох міністрів у четвер, 17 грудня, розгляне Верховна Рада – аграрної політики, енергетики та освіти.

Про це розповіли в ефірі ТСН.Ранок.

Зазначається, що на керівника сільським господарством претендує Роман Лещенко. Він очолює Держгеокадастр, міністром енергетики може стати Юрій Вітренко. Колишній топменеджер “Нафтогазу” має шанси об'єднати цю посаду із кріслом віце-прем'єр-міністра.

На керівника освітньої галузі претендує виконувач обов'язків міністра Сергій Шкарлет. Його кандидатуру напередодні не підтримав профільний парламентський комітет, і це вже сталося вдруге. У червні, коли його кандидатуру пропонував прем'єр-міністр, а комітет Шкарлета також не схвалив, і до голосування в Раді так і не дійшло. Тож виконувати обов'язки міністра його призначив уряд.

У вересні плагіат в наукових роботах Сергія Шкарлета засвідчило Нацагентство з питань вищої освіти, а кілька днів тому з'явилися звернення науковців та освітянських організацій до президента, уряду та парламенту. Вони просять не призначати Шкарлета міністром. Голосування у парламенті таки має відбутися. Раніше депутати ухвалили обмеження повноважень тимчасових посадовців до 30 днів.

Нагадаємо, 16 грудня Верховна Рада підтримала відставку міністра у справах ветеранів Сергія Бессараба. “За” проголосував 251 нардеп. До слова, Сергій Бессараб був призначений міністром у справах ветеранів 4 березня 2020 року. До цього був командувачем АТО, заступником начальника Генштабу ЗСУ, першим заступником командувача Сухопутних військ ЗСУ, начальником Територіального управління “Північ” тощо. Має звання генерал-лейтенанта. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *