"Нас сильно підбив рік": Разумков назвав основні завдання для Ради у 2021 році

Політика

У новому 2021 році після повернення Верховної Ради з канікул перед нардепами постане кілька серйозних завдань. Йдеться передусім про епідемію коронавірусу, його мутацію, вакцинацію, переговори в “нормандському форматі” щодо Донбасу та обороноздатність держави.

Про це сказав голова Верховної Ради України Дмитро Разумков в інтерв'ю “Українській правді”,

Так, за словами спікера Ради, боротьба з коронавірусом є ключовим викликом після Нового року, адже пандемія істотно впливає на фінансовий стан в країні.

“Фінансове важке становище, пов'язане з COVID-19, і можлива третя хвиля, про яку вже сьогодні почали говорити. Я маю на увазі так званий британський коронавірус і багато інших речей. Це також вакцинація, це забезпечення системи охорони здоров’я всім необхідним, обороноздатність”, – сказав Разумков.

Крім того, голова ВР запевнив, що парламент зможе допомогти знайти вихід “з глухого кута на рівні нормандського формату”. Зі слів Разумкова, упродовж поточного року війну на Донбасі не вдалося припинити через позицію РФ.

“Плюс, я все ж таки сподіваюсь, ми зможемо вийти з цього глухого кута, який ми спостерігаємо на рівні нормандського формату. Тому що минув рік, але це не проблема України, на жаль, це проблема одного, іншого перемовника, позиція якого достатньо деструктивна як у ТКГ, так і в нормандському форматі, я маю на увазі Росію. В цьому плані також парламент буде готовий долучитися”, – сказав Разумков.

Серед інших викликів, за його словами, зміна динаміки в економічному розвитку та ускладнений процес запозичення коштів державою.

“Нас дуже сильно підбив той рік, який відходить. Ціна коштів стала занадто високою – ви бачите рівень перемовин з кредиторами, я зараз не лише про МВФ, а про всіх, у кого ми запозичуємо ресурси. Ресурси отримати важко, як всередині держави так і за її межами. І це також буде стримувати наші можливості”, – вважає Разумков.

Нагадаємо, у вересні Дмитро Разумков говорив, що перед ВР було на той момент три важливі виклики. Це, зокрема, можлива друга хвиля коронавірусу COVID-19, проведення місцевих виборів і ухвалення держбюджету на 2021 рік. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *