Мер Івано-Франківська виправдався за скандальну заяву про ромів, яких вимагав "запакувати та вивезти"

Політика

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків заявив, що низка ромів у місті порушували карантин, а він хотів допомогти їм поїхати додому. Також він перепросив за “емоційні” слова.

Про це він сказав в ефірі марафону “Хроніка коронавірусу” на hromadske.

“Насамперед я казав про конкретних осіб ромської національності. Незалежно від національності усі повинні дотримуватися карантину. Низка осіб ромської національності в Івано-Франківську порушували карантин: мешкали в нашому привокзальному сквері, приставали до людей і вимагали кошти, не дотримувалися дистанції і не мали ніяких масок”, – заявив мер.

За його словами, мешканці міста неодноразово зверталися до поліції та на гарячу лінію міськвиконкому. “І коли, скажімо, була проведена така робота, самі мешканці, які прописані в Свалявському й Іршавському районі Закарпаття, висловили бажання, щоб їм допомогли поїхати додому, оскільки немає громадського транспорту”, — відповів мер на запитання, чому він вирішив вивезти ромів з міста.

Він додав, що міська влада посприяла тому, щоб надати транспорт, і частина людей, які, за словами Марцінківа, порушили карантин, поїхали додому. Водночас, за словами мера, частина людей залишилася і їм запропонували жити у спеціально обладнаному центрі.

“На жаль, частина осіб, які порушували карантин, і далі жили у сквері, хоча це громадське місце і там не те що жити, а й гуляти не можна. Більше того, ми просили, аби люди, які не мають, де проживати, були в спеціальному центрі на вулиці Млинарській, де люди мають можливість перебувати, спати, там є медики, там є харчування, ми проводимо експрес-тестування на коронавірус цих людей, які не мають місця проживання. І ми їм (ромам — ред.) пропонували, бо люди буди збентежені”, — стверджує очільник міста.

Він виправдався тим, що не стримав емоцій. “Можливо, я десь емоційно сказав, тому що нарада була присвячена подоланню коронавірусу і в нас за вихідні було 6 летальних випадків, це дуже багато. І я просто десь, можливо, емоційно висловився, але я вважаю, що якщо сьогодні ми всі — українці, американці, поляки, представники інших народів — дотримуємося карантину, то не можна не дотримуватися карантину, якщо ти представник іншої національності. Тому йшлося про конкретних осіб — близько 20 ромів, які не є жителями Франківська і систематично порушували карантин. Але я не стримав емоцій, тому прошу вибачення”, — наполягає Марцінків.

Нагадаємо, раніше Марцінків під час оперативної наради доручив правоохоронцям вивезти з міста людей ромської національності на Закарпаття і насварив, що “не запакували” їх раніше.

“Цигани, ні, правильніше – особи ромської статі. Ми ж уже бус давали. Вивезли їх на Закарпаття. Чому вони далі тут? Що значить “відмовилися”? А чому не запакували? Є поліція. До наступного вівторка маєте вирішити цю проблему. Ми вам автобус дали. Поліція просила дати автобус – дали. Чому не запакували і не вивезли? Другу ходку треба зробити”, – заявив мер Івано-Франківська.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *