Маю зробити щиросердечне зізнання: Порошенко виступив у суді з промовою та подарував прокурорам книгу

Політика

П'ятий президент України Петро Порошенко виступив на судовому засіданні у Печерському районному суді. Там йому сьогодні мають обрати запобіжний захід за низкою обвинувачень.

Про це свідчить трансляція судового засідання на сторінці “Європейської солідарності” у Facebook.

“Всупереч рекомендаціям свого захисту, я хочу погодитися з позицією генерального прокурора. Генерального прокурора Рябошапки, що це повний юридичний треш. Це дуже небезпечно – для генерального  прокурора казати правду в очі. Тому що саме за це, за відмову підписати треш, генеральний прокурор Рябошапка був відправлений у відставку. Мені дуже важко назвати його своїм другом чи навіть знайомим”, – заявив Порошенко.

Водночас він заявив, що усі обвинувачення проти нього – політична помста чинної влади.

“В глибині душі і пані Венедіктова погоджується з паном Рябошапкою. Але вона бачить його долю, будучи залежною від Зеленського, на відміну від нас, сторони захисту – вона боїться за свою долю. Зніміть з неї тягар – шануйте та поважайте жінку”, – закликав Порошенко.

Він подарував книгу “Судебные речи и статьи советских обвинителей” прокурорам. Президент процитував книгу, зачитавши уривок про те, що іноді закон треба відкласти в сторону та уточнив, що за словами генпрокурорки, в 21 столітті українці вимушені ходити до суду, щоб доводити свою невинуватість.

Далі Порошенко заявив, що хоче зробити щиросердечне  зізнання. 

“Я хочу наголосити, що мене планують звинуватити у тому, що влітку 2014 року, не дочекавшись відповіді Путіна на мій мирний план, я віддав наказ про контрнаступ Збройних сил України, внаслідок якого було звільнено дві третини окупованих територій Донбасу. За це мені вони шиють державну зраду. Я хочу зробити визнання – я віддав такий наказ. Більше того, я хочу наголосити, що державною зрадою було би те, якби я цей наказ не віддав”, – зазначив Петро Порошенко.

Водночас він зізнався, що підписав Мінські домовленості, як єдиний механізм захисту українських територій і за це тепер його переслідують.

Після виступу Порошенка та його захисників, суддя взяв перерву, щоб розглянути подання про відведення усієї прокурорської групи на чолі з Іриною Венедіктовою.

Раніше повідомлялося, що після початку засідання адвокат Петра Порошенка клопотав про відведення генеральної прокурорки Ірини Венедиктової та інших членів групи прокурорів, що здійснюють розслідування. Він стверджував, що Порошенку вручили підозру з порушеннями.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *