Кремль створює підконтрольну білоруську партію проти Лукашенка, але за інтеграцію з Росією – The Insider

Політика

У Кремлі готуються створити у Білорусі підконтрольну партію, яка виступатиме проти Олександра Лукашенка, але обслуговуватиме інтереси Росії. 

Про це повідомляє російське видання The Insider із посиланням на документи з Кремля.

Журналісти отримали доступ до документів з управління президента РФ з міжрегіональних і культурних зв’язків із зарубіжними країнами, яке очолює генерал Служби зовнішньої розвідки Володимир Чернов. Видання опублікувало декілька документів з переписки Чернова щодо Білорусі. 

Так, у документі під назвою “Стратегія роботи в Республіці Білорусь” йдеться, що “для збереження впливу в Білорусі” потрібно:

отримати влив на максимальну кількість нових партій, які формуються в Білорусі і потрапитив керівні органи всіх опозиційних структур РБ;
створити ресурсну базу для створення партії (пошук і підготовка до 1200 кандидатів для участі в парламентських виборах в РБ);
сформувати інфраструктуру для збереження суспільно-політичного впливу за будь-якого сценарію: свої ЗМІ, соцмережі, громадські організації та мережа місцевих лідерів громадської думки.

Як з'ясувалося, в Адміністрації президента Росії нині ведеться енергійна робота зі сформування “активу” з білоруських експертів, а також – створення нової партії з робочою назвою “Право народу”. Нова політсила має виступати проти самопроголошеного президента Олександра Лукашенка, але водночас повинна підтримувати інтеграцію з Росією.

З установчої програми партії витікає, що Кремль розраховує направити невдоволення білорусів в сторону “конституційних реформ”, сподіваючись, що це відверне їх від боротьби проти вкрадених виборів.

The Insider робить висновок, що Кремль планує перехід Білорусі до парламентсько-президентської республіки і масштабну приватизацію державного сектору.

За даними ЗМІ, можливий лідер майбутньої партії – 28-річний Нікіта Логовий, випускник факультету міжнародних відносин БГУ, який в соцмережах активно підтримує опозиційні заходи, фотографується з біло-червоно-білим прапором.

Як з'ясували журналісти, Нікіта Логовий – син Івана Логового, співвласника і голови ради директорів СП ТОВ “Фармленд”, який належить до списку “активу”, залученого Росією до роботи в Білорусі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *