Кабмін оновив структуру місцевих державних адміністрацій: що змінилося

Політика

Віднині обласні та районні державні адміністрації можуть формувати свої підрозділи за новою структурою. Відповідне рішення ухвалено під час засідання Кабінету Міністрів України за ініціативи Міністерства розвитку громад та територій України.

Про це інформує “Урядовий портал”. 

Ухвалена постанова необхідна для реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади.

«Оновлення структури місцевих державних адміністрацій – один з кроків, необхідних для втілення нових компетенцій органів місцевого самоврядування в межах децентралізації. Тож наразі завершуємо нормативне забезпечення формування новоутворених районів», – пояснив міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

Зокрема, затверджена Постанова Кабінету Міністрів України “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 18.04.2012 № 606”. А саме, змінені рекомендаційні переліки структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій.

Так, склад місцевої державної адміністрації формують її апарат та структурні підрозділи, які згруповано за двома напрямками: здійснення виконавчої влади та забезпечення взаємодії та здійснення окремих повноважень органів місцевого самоврядування. Також мають працювати служба у справах дітей та архівний підрозділ. До переліку включений підрозділ з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації. 

Нагадаємо, що раніше уряд затвердив документи, завдяки яким в Україні розпочався процес реорганізації та утворення районних державних адміністрацій. Зокрема, ухвалено порядок, за яким відбуватиметься цей процес, у тому числі передача майна та обов’язків РДА, що припинили роботу у ході децентралізації.
.
Також уряд затвердив постанову, розроблену Мінфіном, щодо граничної чисельності працівників ОДА та РДА.

Додамо, що раніше Європарламент оцінив результати реформ в Україні. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *