Кабмін до кінця карантину скоротив зарплати чиновникам і керівникам держпідприємств

Політика

Розмір зарплат державних підприємств, а також членів наглядових рад, від квітня і до кінця запровадженого карантину в Україні через спалах нового коронавірусу COVID-19 не може перевищувати 47 тисяч гривень. 

Відповідне рішення ухвалив Кабінет міністрів під час засідання 29 квітня.

Зазначається, що в цю суму не входитимуть допомога з тимчасової непрацездатності та оплата щорічної відпустки.

“Встановити, що у квітні 2020 року і на період до завершення місяця, в якому скасовується карантин, встановлений постановою Кабінету міністрів, місячний розмір заробітної плати керівників, членів виконавчих органів, а також винагороди членів наглядової ради суб'єктів господарювання державного сектору економіки (включаючи державні банки) не повинен перевищувати 47 тис. грн”, – цитує УНІАН текст постанови.

Водночас, на початку засідання уряду прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що “в умовах коронакризи, коли всі затягнули паски, ми не можемо допусти, щоб топпосадовці і члени наглядових рад отримували космічні зарплати та премії”.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень – від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць – до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей. 22 квітня карантин подовжили до 11 травня.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *