Голова АМКУ відкликав свою заяву про відставку – журналіст

Політика

Голова Антимонопольного комітету Юрій Терентьєв написав заяву на ім’я спікера Верховної Ради Дмитра Разумкова про відкликання своєї заяви про відставку.

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook журналіст Юрій Бутусов та оприлюднив фото заяви.

“Відкликати раніше подану заяву про відставку з позиції голови Антимонопольного комітету України від 1 липня 2020 року. Прошу не розглядати заяву та не включати її до порядку денного ані Верховної Ради, ані профільних комітетів”, – йдеться в заяві Терентьєва.”Заяву про відставку Терентьєв написав вчора в Офісі президента під тиском самого Володимира Зеленського. Тепер доля Терентьєва в руках парламенту, оскільки президент не має повноважень звільнити главу АМКУ. Терентьєв відкрито виступив проти Зеленського, і, швидше за все, отримає підтримку з боку групи Ігоря Коломойського, а також низки інших депутатських груп “Слуг народу”. З огляду на, що Зеленський, Шефір та Єрмак роблять спроби змусити піти з поста спікера і самого Дмитра Разумкова, думаю, за звільнення Терентьєва розгорнеться запекла боротьба”, – написав він.

За словами Бутусова, причиною цього є боротьба за контроль роздрібного ринку сигарет, в якій Зеленський підтримав монополіста – компанію “Тедіс”.

“Звільнення пов’язане зі штрафом АМКУ в 6,5 мільярда гривень проти “Тедіса”, Зеленський по суті допомагає “Тедісу” виграти справу. Об’єктивності заради, парламенту все-таки давно слід заслухати звіт глави АМКУ, оскільки критики було чимало з інших питань. Влада фрагментується і сиплеться з рук Зеленського, який замість “Слуги народу” перетворюється, скоріше, на “Слугу двох панів”, – резюмував журналіст.

Нагадаємо, міжнародні та українські виробники тютюнової продукції на чолі з монополістом “Тедіс” не виконують рішення АМКУ і не виплачують штраф у розмірі 6,5 млрд гривень.

Раніше нардеп Олександр Дубінський заявив, що монополію “Тедісу” “не дають ліквідувати силовики”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *