"Зрив співпраці з МВФ" і "привіт, дефолт": як у соцмережах реагують на заяву Смолія про відставку

Події

Голова правління Національного банку України Яків Смолій 1 липня написав заяву про відставку через “систематичний політичний тиск”. В Офісі президента вже прокоментували заяву, також відреагувати встигли колеги Смолія, чиновники та політики. 

Напередодні, 30 червня голова Ради Нацбанку Богдан Данилишин розкритикував діяльність правління НБУ. За його словами, жорсткість грошово-кредитної політики 2018-2020 рр. призвела до суттєвої деформації економічних стимулів діяльності банків та скорочення рівня кредитування економіки.У Офісі президента Зеленського закликали позбавити політичного забарвлення дискусії щодо діяльності НБУ.

У партії “Голос” вважають, що політичний тиск на Смолія значний і недопустимий, а можлива відставка може означати зрив співпраці з МВФ.Можливу відставку голови НБУ коментують по-різному: деякі вважають це політичним переслідуванням, а хтось реагує на це, як на перемогу. Водночас нардеп зі “Слуги народу” Макс Бужанський привітав заяву Смолія про відставку. Як відомо, він разом зі своїм колегою Олександром Дубінським критикували НБУ за переговори з МВФ щодо нових кредитів для України.Нагадаємо, 1 липня голова правління НБУ Яків Смолій подав президенту України заяву про звільнення у зв’язку з відставкою за власним бажанням. Члени Правління Національного банку України розділяють перестороги Смолія щодо систематичного політичного тиску.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *