Зеленський на зустрічі з учасниками фінансового ринку обговорив кандидатури на посаду глави НБУ

Події

Президент України Володимир Зеленський провів консультації з керівництвом Національного банку України та учасниками фінансового ринку щодо кандидатури нового голови НБУ. Зокрема, відбулися зустрічі президента із заступниками голови Нацбанку, керівниками державних і приватних банків, а також керівництвом банківських організацій і установ.

Про це повідомляє сайт глави держави.

“Під час перемовин детально обговорювався стан фінансового сектору держави та можливий вплив на банківський ринок заяви Якова Смолія про відставку з посади голови НБУ”, – йдеться у повідомленні.

Крім того, були обговорені можливі кандидатури нового голови НБУ.

Зеленський наголосив на відданості принципу незалежності центрального банку та необхідності збереження його інституційної спроможності.

“Незалежний Національний банк – це запорука макроекономічної стабільності держави та гарантія добробуту українців. Тому я як президент відстоюватиму незалежність НБУ за будь-якого керівництва як основу фінансової та макроекономічної стабільності нашої держави”, – зазначив Зеленський.

У зустрічах брали участь прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, керівник Офісу президента Андрій Єрмак, його заступниця Юлія Ковалів, міністр фінансів Сергій Марченко, голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Нагадаємо, 1 липня голова правління Національного банку України Яків Смолій написав заяву про звільнення через “систематичний політичний тиск”. Долар на міжбанку після заяви Смолія про відставку стрибнув на 27 копійок. Однак у Мінфіні заявили, що це повинно стабілізуватися, а відставка Смолія не має на це вплинути.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *