Збитки від пожеж у Житомирській області на 25 млн: місцеві просять поки хоча б свічок

Події

Загалом збитки від лісових пожеж, які спалили десятки будинків, у Житомирській області оцінюють щонайменше у 25 мільйонів гривень. Компенсації погорільцям, яких пожежі залишили без житла і майна, обіцяють урядовці. Кошти візьмуть з  резервного фонду, йдеться в ТСН.16.45.

У центрі села Личмани вигоріло одна за одною п'ять хат, а всього – близько десяти.  За 4  кілометри звідси у селі Магдин  згоріло  зо  два десятки будинків.  Селяни кажуть, пожежа з лісу на село перекинулася за лічені  хвилини. Люди вибігали з  хат хто у чому, встигли деякі забрати лише документи. Від дерев'яних хат залишились лише самі печі.

Збитки погорільців ще підраховують.  За попередніми даними, вогонь знищив до 80 будинків, близько  пів сотні жителів сіл Магдин, Рудня та  Личмани залишилися без даху над головою. Постраждалим волонтери привозять їжу, одяг та інструменти. У селах немає світла, тож люди просять генератори, ліхтарики, чи хоча б свічки. Також волонтери до села привезли сіна для худоби, яку вдалося врятувати від вогню, але тепер немає чим годувати. 

Але найбільше  люди чекають  на допомогу  будівельними матеріалами. Міністр розвитку громад  і  територій, який сьогодні  побував у постраждалих селах каже, що збитків приблизно 25 мільйонів гривень і їх селянам компенсують  якнайскоріше.

Між тим у селі  досі чергує  пожежна машина. Адже неподалік тліють і час від часу спалахують торфовища, тож вітер може знову роздмухати вогонь. Але і рятувальники, і селяни сподіваються, що повторного лиха уже не трапиться.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *