Збиралися біля храмів та слухали молебні з автомобілів: як українські віряни відсвяткували Великдень та Вербну неділю

Події

Напередодні католики відзначили Великдень. А православні – Вербну неділю. За традицією, у цей день люди відвідують  храми. Утім, через коронавірус вірян наполегливо просили лишитись удома. Та споглядати за урочистими богослужіннями дистанційно.

Але деякі українці перед телевізорами все ж не всиділи. І таки пішли до соборів. Про це йдеться у сюжеті ТСН.Ранок.

Представники Православної церкви України ще перед святами закликали вірян залишатися вдома і слідкувати за богослужіннями онлайн або по телевізору. Утім, посвятити вербові гілочки все ж дозволили. Зокрема, під стінами Михайлівського золотоверхого монастиря. На свіжому повітрі і у масках.

Водночас Києво-Печерська Лавра і досі зачинена на карантин. Про це навіть є спеціальні оголошення. Жодних служб у неділю тут не проводили.

У Львові великодні кошики не освячують. Усі римо-католицькі храми на Великдень закриті для вірян, у церквах є тільки священники.  Віряни до храму підходять, але на дверях бачать вивіску і йдуть геть. А от греко-католицькі храми відчинені. Це один з найбільших у Львові. Люди ідуть і ідуть з вербою. Стоять тільки на подвір’ї та у масках, дехто службу слухає з машини.

На Волині, де у вихідні ввели режим особливого пересування, у неділю місцеві попри рекомендації  не виходити з дому -таки пішли на богослужіння. Щоправда, у церквах їх значно менше, ніж зазвичай. Більшість вірян службу слухають на вулиці. Біля церков майже всі стоять у масках і дотримуються дистанції. Кажуть, не прийти у вербну неділю до церкви просто не могли.

“Хотілося і б свіжу вербичку, та й надумали прийти”, – розповідають місцеві.

У Свято-Троїцькому соборі, де зазвичай на богослужіннях кілька сотень вірян, було не людно. Аби уникнути скупчення людей, освячувати вербу тут вирішили три дні, а на бруківці намалювали схему руху.

Карантин – не привід не святкувати Вербну неділю чи Великдень. Так вирішили житомирські прихожани  і масово подалися до церков. Найбільше вірян зібралося у центрі міста біля собору Московського патріархату. І хоч богослужіння транслювали онлайн, люди, подекуди без масок, обрали юрмитися біля церков. Довкола храмів чергували поліцейські, але нікого з порушників карантинних обмежень не чіпали.

Тетяна Хомич, Олена Лоскун, Марічка Кужик

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *