Зарплата медиків в Україні: в МОЗ назвали суми та побажання

Події

Сьогодні Верховна Рада має розглянути бюджет на 2021 рік. Напередодні засідання парламенту міністр охорони здоров'я Максим Степанов вкотре підняв тему підвищення заробітної плати медикам.

Про це він сказав на щоденному брифінгу МОЗ.

“Наші лікарі все частіше заглядають на сайти “робота за кордоном”, бо знають, що поїхавши до будь-якої европейської країни: Польщі, Чехії, Словаччини, Німеччини, вони будуть отримувати в десятки разів більше заробітної плати в Україні. Зарплата медика в Україні на рівні виплати з безробіття у Європі, зарплата лікаря в Польщі – близько 2 тисяч євро”, – розповів міністр.

Він озвучив зарплату медиків в Україні. За його словами, середня заробітна плата лікаря в Україні складає 9 тисяч гривень. Заробітна плата середнього медичного персоналу складає 7 тисяч гривень, молодшого медичного персоналу 5 тисяч гривень.

“Незважаючи на всю інфраструктуру наших лікарень, не зважаючи на нестачу лікарських засобів, не зважаючи на усі руйнування, які відбувалися у медицині протягом 29 років, медики довели свою професійність. Невже вони не заслуговують на справедливу заробітну плату? 23 тисячі гривень для лікаря, 17 тисяч гривень для середнього медичного персоналу, 12 тисяч гривень для молодшого медичного персоналу”, – сказав Степанов.

Він додав, що розраховує, що парламентарі під час ухвалення державного бюджету, згадають про медиків.

Нагадаємо, що Степанов розповів, кого в Україні вакцинуватимуть від коронавірусу насамперед.
За його словами, першочергової вакцинації від коронавірусу потребує майже 21 мільйон громадян.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *