Заборонити не лише "Вконтакте" та "Одноклассники": Баканов вніс власні пропозиції щодо блокування російських сайтів

Події

Голова Служби безпеки України Іван Баканов пропонує посилити блокування російських сайтів та програм в Україні.

Про це пише пресслужба СБУ.

 “Сьогодні ми не просто захищаємо українських громадян від фейків та інформаційних вкидів з російських соцмереж, але й дбаємо про кібербезпеку для представників бізнесу, державних та освітніх установ тощо. Адже будь-який російський поштовий сервіс чи антивірус можуть використовувати на шкоду Україні. Тому треба мінімізувати ризики. Блокуючи такі ресурси і програми, ми піклуємось про безпеку країни загалом”, – заявив Баканов.

А тому він подав на розгляд РНБО свої пропозиції щодо подальшого блокування російських ресурсів. Зокрема, він пропонує продовжити санкції не лише проти “Вконтакте” та “Одноклассники”, але й проти “Яндекс”, “Mail.ru”, “Доктор Веб”, “Касперский”, “1С” і “Парус”.

Також Баканов пропонує створити Єдиний реєстр програмного забезпечення, дозволеного для використання у державних інформаційно-телекомунікаційних системах.

“На думку кіберфахівців СБУ, це дасть можливість обмежити закупівлю та використання забороненого програмного забезпечення та створить сприятливі умови для розвитку вітчизняної ІТ-сфери”, – наголошують у відомстві.

Нагадаємо, 16 травня 2017 року російські соцмережі “ВКонтакте” і “Одноклассники” потрапили до списку юридичних осіб, щодо яких Україна ввела санкції. Після обрання Володимира Зеленського президентом у Раді національної безпеки і оборони України запевнили, що не будуть скасовувати санкції проти Росії, в тому числі і проти російських соцмереж.

Трирічний термін заборони спливав у травні 2020 року, а тому Служба безпеки України запропонувала подовжити санкції проти російських соціальних мереж “Одноклассники” та “ВКонтакте” ще на 3 роки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *