Заблокований в ОАЕ: через карантин батько не може потрапити до України на похорон доньки

Події

Через світовий карантин заблокований в Об’єднаних Арабських Еміратах чоловік Рустам Гаджиєв не може потрапити до України на похорон власної доньки.

Про це він написав у своєму Facebook.

“Якщо ви думаєте, що мертва дитина це найстрашніше, це не так. Страшно, що ти не можеш до неї приїхати. Не можеш втішити вбиту горем жінку. У мене немає ілюзій, що мені хтось щось винен, я не прошу грошей або безкоштовний квиток. Я купив квитки, але вже два рейси з ОАЕ скасували – на 25.04 і 28.04”, – розповів чоловік.

Він також розповів, що про смерть своєї доньки дізнався ввечері 21 квітня. “Стався якийсь неймовірний збіг, який ми досі не можемо зрозуміти. Вона була абсолютно здорова. Але сталась кишкова інфекція, яка, як нам сказали, миттєво поширилась і вразила абсолютно всі органи. Не встигли навіть прийти результати аналізів, що саме спричинило цю хворобу, і вона не дожила навіть до цих результатів. З нею ще не попрощались, чекають на мене”, – розповів чоловік.

У коментарях до публікації з’явився міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, який зазначив, що між Україною та Білоруссю існує домовленість про транзит громадян, а тому у разі прильоту до Білорусі, чоловік зможе потрапити до України.

Скасування рейсів сталося через подовження карантину в Україні. Наступний рейс МАУ із столиці ОАЕ Дубаю запланований на 3 травня. У Міністерстві інфраструктури у коментарі ТСН пояснили, що графік рейсів визначає саме авіакомпанія, а не відомство.

Водночас у МАУ зазначили, що на 28 квітня планували не спецрейс, а регулярний рейс ще до повідомлення про подовження карантину, а після цієї інформації рейс скасували. Спеціальний рейс для евакуації там запланували на 3 травня.

Сам Рустам розповів у коментарі ТСН, що вже вирішив летіти через Білорусь та є домовленість щодо безперешкодного транзиту з Білорусі до України. Водночас усі рейси із ОАЕ мають бути із пересадкою і він не має гарантій, що у транзитній країні його не затримають на обсервацію.

“Наразі вирішую питання, щоб мені хтось допоміг обрати правильний рейс, правильний маршрут, щоб я зміг приїхати і мене ніхто не затримав дорогою на карантин чи ще щось. З приводу приїзду з Мінська до України в нас все домовлено, мені докладно все роз’яснили, я відчуваю підтримку. Чекаю на відповідь від дипломатів стосовно того, як дістатись Мінська”, – пояснив чоловік.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень – від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в’їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць – до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей. 22 квітня карантин подовжили до 11 травня.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *