Влада Запоріжжя не планує переселяти людей з будинку, що обвалився

Події

У Запоріжжі намагаються встановити причини обвалу в будинку, що стався в суботу. Людей звідти евакуювали, вхід до під’їзду заборонили. Частину з них розселили в комунальному готелі. Мешканці впевнені: конструкції обвалилися через недбалість комунальників, які багато років ігнорували постійні підтоплення будинку. Про це в сюжеті ТСН 19:30.

Завалені конструкції, залишки прогнилих труб та будівельне сміття. Із підвалу відкривається краєвид на стелю просто через поверх. Перекриття в будинку обвалилися разом з основною опорою, що тримає триповерхівку зсередини.

Старій триповерхівці в Заводському районі Запоріжжя вже близько сімдесяти років. Руйнування сталося на першому поверсі будівлі, у закинутому приміщенні колишньої бібліотеки. Там через постійні підтоплення впала підтримкова стіна, а підлога провалилася в підвал. Люди кажуть, що усі звернення до посадовців із проханням відремонтувати діряві комунікації лишалися безрезультатними.

Одразу після руйнації мешканцям дозволили забрати з помешкань гроші й документи. Хтось повернувся в будинок. Шістьом родинам надали тимчасовий прихисток у готелі. Коли люди зможуть повернутися додому, не зрозуміло. Люди вимагають гарантій власної безпеки.

“Дом 47-го року, збудований німцями, що були в полоні. Жодного разу в цьому будинку не було ні капітального ремонту, нічого!”, — говорить житель дому.

Дім уже укріплюють, кажуть у запорізькій міськраді. У частині квартир уже мають відновити газопостачання. Один із під’їздів, де помешкання висять просто над проваллям, перекритий до результатів повного обстеження.

“Причина обвалу буде затверджена результатами сьогоднішньої комісії. Тобто станом на сьогодні важко сказати, тому що ще незрозуміло”, — коментує заступник міського голови Запоріжжя Віктор Гординський.

Тріщини в кілька сантиметрів на першому нежитловому поверсі пішли вже під усіма під’їздами. Аналогічна ситуація і в сусідньому будинку. За фактом бездіяльності чиновників правоохоронці відкрили кримінальне провадження. У міській раді своєї провини не визнають. Гроші на відселення людей з аварійного житла в міському бюджеті не передбачені.

Кореспондент ТСН та спецкор 2+2 Яків Носков 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *