"Відбувається соціальна несправедливість": мер Черкас пояснив, чому в місті послабили карантин

Події

Міська влада Черкас дещо пом'якшила карантин від 1 квітня, однак повністю його не скасовувала. У місті дозволено працювати будівельним магазинам, відкритим ринкам, перукарням і салонам, але із дотримання усіх карантинних вимог.

Про це заявив мер Черкас Анатолій Бондаренко у коментарі ТСН.

За його словами, для обслуговування в салонах краси міста клієнти повинні обов'язково попередньо записатися, дотримуватися дистанції, а майстри не можуть обслуговувати більше двох осіб.

“І Черкаси дозволили працювати відкритим ринкам, зокрема і будівельним, де більше 3-4 осіб не може фактично перебувати. На мою думку, зараз відбувається соціальна несправедливість. Якщо я хочу купити банку фарби, то маю їхати тільки в “Епіцентр”, а чому я не можу поїхати в інший будівельний магазин, де 2-3 особи перебувають”, – пояснив мер міста.

Крім того, Анатолій Бондаренко висловив думку, що закриття парків та скверів, є “безглуздим рішенням”, якщо громадяни дотримуються карантинних вимог. Тому мешканцям Черкас дозволено відвідувати їх, а також спортивні майданчики, але для занять спортом.

“Під міськрадою на площі зібрались підприємці, які просили дозволити працювати. Виконком стоятиме на своєму рішенні. Щодо того, що ОДА зібралась ввечері, аби скасувати цей дозвіл: “Вони не мають таких повноважень. Від завтра всі, хто є у переліку, працюватимуть з дотриманням карантинних норм та використанням засобів захисту”, – сказав він.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень – від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць – до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей. 22 квітня карантин подовжили до 11 травня.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *