В Україні викрили податкову схему, учасники якої щомісяця обкрадали державу на понад два мільяри гривень

Події

У Державній податковій службі України викрили та блокували протиправний механізм формування сум податкових кредитів з ПДВ для суб’єктів господарювання.

Про це повідомляється на сайті Служби безпеки України.

“За версією слідства, у період свого існування у 2019-2020 роках ця схема завдала збитків державі на суму понад два мільярди гривень щомісячно”, – йдеться у повідомленні. 

Досудове розслідування встановило, що у схемі були задіяні посадовці Державної фіскальної служби (після реорганізації – ДПС), її регіональні підрозділи та транзитно-конвертаційні групи. Загалом – майже 400 суб’єктів господарської діяльності.

Зазначається, що незаконне формування сум податкових кредитів з ПДВ відбувалося, зокрема, через несанкціоноване втручання в роботу інформаційно-телекомунікаційних систем.

“Це втручання спотворило процеси обробки інформації”, – додали в СБУ.

Нині проведено понад 120 обшуків, вилучені документи, комп’ютерна техніка, флешки та печатки близько 60 підприємств, які були задіяні у схемі, а також півтора мільйона гривень готівкою. На банківські рахунки цих підприємств накладено арешти у сумі понад 100 мільйонів гривень. Також заблоковані кошти на рахунках платників у системі електронного адміністрування ПДВ на загальну суму 587 мільйонів гривень.

Водночас в СБУ пропонують декілька системних рішень для запобігання утворенню подібних схем в майбутньому. “Завдяки запровадженню нових підходів уже вдалося попередити нанесення збитків державі на суму 200 мільйонів гривень”, – запевнили правоохоронці.

Зазначається, що лише у травні та червні до державного бюджету додатково надійшло 6,4 мільярда гривень податкових платежів.

Раніше працівники Державного бюро розслідувань провели понад 20 обшуків у структурних підрозділах Державної податкової служби в Києві, Львівській та Донецькій областях. Сума збитків завданих держбюджету в досліджуваних епізодах, за попередніми підтвердженими підрахункам, становить понад 45 мільйонів гривень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *