В Україні конфіскованих тварин віддаватимуть безкоштовно лише за гідні умови для них

Події

Держава готова безкоштовно віддавати конфіскованих тварин усім охочим, аби лише звірам забезпечили нормальні умови.

Про це йдеться в ТСН.16.45.

Зараз в одному з центрів для тварин вгодовані й ліниві хижаки нічим не нагадують ледь живих та виснажених кішок, яких доправили сюди позаминулої зими. Звірі нарешті мають повноцінне харчування та бодай якійсь простір.

10 левів та ведмедів привезли до реабілітаційного центру у Василівці позаминулої зими. Доти їх утримували у приватному звіринці на Донеччині – в клітках розміром трохи більше двох квадратних метрів – у жахливій тісноті та власних випорожненнях. Годували лише зерном та овочами. Віддати тварин на реабілітацію господар погодився лише під шаленим тиском волонтерів.

Олександра попросили надати цим тваринам тимчасовий прихисток на 40 днів. Але після того, як суд вже офіційно відібрав тварин у колишнього господаря, леви та ведмеді прописалися на Запоріжжі на півтора року. Забирати звірів держава не поспішає. Усі витрати змушені тягнути волонтери.

«Ніяким чином за весь цей час крім волонтерів, або небайдужих людей, ніхто не виявив ніякої участі. «Ніхто» – я маю на увазі держава. У нашій країні тварини прирівнюються до речей, тому на них законодавчо дивилися як на речі, які в подальшому будуть кудись влаштовані. Але ці “речі” хочуть їсти і хочуть якісно жити», – каже директор реабілітаційного центру Олександр Пилишенко.

В Мін’юсті кажуть, раніше пляжні фотографи чи власники бійцівських клубів часто використовували недосконале законодавство  і повертали беззахисних тварин. Принцип конфіскації зводився фактично нанівець.

«Попередній власник міг спокійно викупити тварину сплативши на аукціоні 100 гривень. З собаками це найчастіше і траплялось, якогось родича просив, той приймав формальну участь в аукціоні, заплатив сто гривень  і собака назад повертався. І знову ж таки у чому тоді сенс – він цькував собаку на людей, собака утримувалася у неналежних умовах, над нею знущалися, а її ніхто не забирав, й вона поверталась, а формальний продаж відбувався», – каже міністр Денис Малюська.

Тепер такої практики не буде. Аукціони з продажу конфіскованих тварин скасують. Звірів віддаватимуть лише тому, хто пропонуватиме найкращі умови утримання.

«Ці тварини будуть передані безоплатно і вже найближчими днями буде опубліковано оголошення про безоплатну передачу», – запевняє заступник генерального директора ДП «Сетам» Давид Салахутдінов.

В Кабміні додають, що у разі, якщо на пітонів, левів чи ведмедів на буде заявок – тварин розподілятимуть по спеціалізованих державних зоопарках. До своїх колишніх власників вони в жодному разі не повернуться.

Кореспондент Яків Носков

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *