В Одесі через карантин збільшилася кількість безробітних: що відомо

Події

В Одесі у 2020 році більш, ніж удвічі у порівнянні з минулим роком, почали звертатися до служби зайнятості, щоб отримати роботу. Карантин негативно вплинув на ринок праці і показник безробіття.

Про це повідомили в Одеській міськраді.

Якщо від початку 2020 року в міській службі зайнятості перебували на обліку 11,1 тисяч безробітних громадян, то у 2019 році їх було 5,3 тис. осіб.

Серед основних причин звільнення: угода сторін – 4167 осіб, скорочення штатів – 488, власне бажання – 1655 осіб.

Освітній рівень безробітних не зазнав змін. Як і раніше, переважають особи, які мають вищу освіту, – 58,5%. Жінки складають 2/3 незайнятих осіб, 35,5% – молодь у віці до 35 років.

Станом на 1 грудня 2020 року на обліку залишалися 4,6 тисячі безробітних, з яких майже 80% отримували допомогу, середній розмір якої – 4295 грн.

Сфера роздрібної та оптової торгівлі, а також деякі виробничі підприємства залишаються активними роботодавцями. В цілому заявлена в службу зайнятості потреба в нових робітниках скоротилася в два рази.

Одночасно зменшилася і плинність кадрів, так як для співробітників найважливішим стає стабільність. Протягом третього кварталу на міські підприємства прийнято 21,8 тисячі осіб, що трохи вище, ніж кількість звільнених за даний період (21,7 тис.).

Станом на 1 грудня у банку вакансій міської служби зайнятості налічувалося 1,5 тисяч актуальних вакансій, середній розмір заробітної плати на цих вакансіях становив 6709 грн. На одне вільне робоче місце претендували троє безробітних.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що карантин вихідного дня спровокував другий пік безробіття в Україні. За останній місяць кількість безробітних зросла на 20 тисяч.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *