"Усі підприємці просили": як у Черкасах на власний розсуд послабили карантин і чому за це взялися правоохоронці

Події

Послабили карантин й отримали кримінальне провадження. Чиновникам Черкаської міської ради, які напередодні скасували низку обмежень, сьогодні почали надсилати повістки.

 У місті, згідно з рішенням тутешньої влади, відсьогодні дозволено працювати непродовольчим крамницям, ринкам, ресторанам. Відвідувати можна парки, атракціони та спортмайданчики. Але все це – за умови дотримання заходів безпеки, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Заборонити не можна дозволити. Де поставити кому між цими словами вже майже добу сперечаються чиновники та урядовці. Напередодні міська влада скасувала ряд заборон, які діють майже в усіх містах України. 

Серед усього: дозволили працювати не лише продуктовим крамницям, а й тим, які продають будматеріали, канцтовари, квіти. Майстерням з ремонту одягу, салонам краси, ринкам та терасам ресторанів. Також можна відвідувати парки, спортмайданчики та атракціони.

Більшість ресторанів у Черкасах наразі або зачинені або працюють на доставку, тераси порожні. У торговельних центрах, окрім продуктових маркетів, відчинені деякі побутові крамниці та ятки із мобільною технікою. А от розважальні зони – зачинені.

Парк “Долина троянд” – біля Дніпра. Тут бачимо черкащан, які прогулюються родинами. Кажуть: народу сьогодні більше – і не лише через послаблення заходів. Зовсім поруч – пляж, де кілька чоловіків грають у волейбол та спортивний майданчик, де займається Олександр. 

“А як інакше? Дома сидіти – можна взагалі окорячиться. Плюс звик я до спорту”, – каже він.

Має при собі дезінфектор, і каже: більше спортсменів сюди приходять вранці.

Очільник Черкас розповідає: рішення ухвалили учора – мовляв, насамперед, щоби могли працювати не лише великі торговельні мережі.

“Підприємці, всі підприємці – вони сказали що ми просто закриваємся, ми не можемо далі… Хто мені тільки не телефонував щодо цього рішення. Починаючи від начальника СБУ, який каже що треба скасувати”, – каже міський голова Анатолій Бондаренко. 

На послаблення карантину відреагував міністр охорони здоров’я – сьогодні він саме був у Черкасах із плановою інспекцією лікарень 

“Рішення Черкаської міської ради воно може призвести просто до катастрофи. І відповідь буде достатньо жорстка. Чому? Поставлено під загрозу здоров’я і життя людей. Ось цим безглуздим рішенням – просто сподобатись комусь”, – зазначив Максим Степанов.

Обурився і міністр внутрішніх справ  Арсен Аваков. Реакція – кримінальна справа, яку вже відкрили черкаські поліцейські за порушення протиепідемічних заходів. Через це ввечері під управлінням поліції збирається мітинг. Тут місцеві активісти і підприємці. 

Повістки на допит надійшли сьогодні усім членам виконкому – слідчі їх чекають у понеділок. Як свідків. 

Антон Страшко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *