Усі бояться: попри дозвіл продавці не хочуть відновлювати торгівлю, а покупці – приходити на ринок

Події

Майже 900 агропродовольчих ринків запрацювали відсьогодні в Україні. Додержання карантинних норм контролюватиме Держпродспоживслужба. Після перевірки можуть відкрити й інші базари. Але остаточне рішення за місцевою владою.

Про це йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

ТСН перевірила, як це відбувалося в регіонах. Наприклад, у Херсоні ринки торгують лише продуктами і розсадою. Щоби дотримуватися безпечної дистанції – продавців – лише чверть від звичайної кількості. Покупців – теж менше, ніж зазвичай. А от на вході утворюються черги через обов’язкове вимірювання температури.

Тим часом у Рівному – центральний ринок відкрили, продавців та контролерів запустили.Від самого ранку в масках, рукавичках та халатах фахівці Держпродспоживслужби рушають рядами найбільшого ринку Рівного. Дивляться чи дотримуються тут правил. Із гучномовця лунають попередження. Та попри дозвіл розпочинати роботу відсьогодні – майже всі ятки закриті. Покупців немає, де-не-де продавці, а ще коти і песики.

На вході охоронець міряє температуру. Перші клієнти скринінгу – самі перевіряльники. І наша знімальна група. Перевіряють наявність антисептиків та рушають дивитися чи встановлюють продавці спеціальні бар’єри від покупців.

Олександр, щоби безпечно торгувати ковбасою, бар’єр уже встановив. Іще є антисептик і рукавички. Хоче ставати до роботи.

“Від 17 березня пробув я вдома. Сім’ю то кормити треба чимось”, – каже він.

Але покупців – немає. Їм до ринку – не дістатися, нарікають підприємці. І людей немає, і самі підприємці не беруться торгувати, бо бояться штрафів. Раптом щось порушать.

“Зате через дорогу… Стихійна торгівля з автотранспорту продуктами харчування без досліджень, без санітарних умов, без масок”, – каже директорка ринку Ірина Нездюр.

Через паркан від базару офіційного можна потай придбати цибулю. І навіть картоплю. Прошу показати товар. Чи якісний? Та хтось підказує, що я журналістка. Торговець зупиняється.

В інших продавців овочі на капоті. Кажуть, лежать просто так. Біля ринку, де торгувати дозволено, ходить пенсіонерка. Не розуміє, чому продавати дозволили, а от купувати – ні.

Відкриють, коли повністю підготуються, кажуть на базарі. І навіть обіцяють – спершу штрафувати не будуть. Лише злісних порушників.

Анна Махно

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *