Уповноважена ВР з прав людини Денісова прокоментувала ситуацію у Чернівецькому СІЗО

Події

Уповноважена ВР з прав людини Людмила Денісова відреагувала на бунт ув'язнених у Чернівецькому СІЗО, куди помістили інфікованого коронавірусом підсудного чоловіка, та заявила, що ця справа перебуває на її особистому контролі.

Про це вона 26 квітня повідомила на своїй сторінці у Facebook.

“Вчора за моїм дорученням регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Чернівецькій області Леонід Мельников здійснив позаплановий моніторинговий візит до державної установи “Чернівецький слідчий ізолятор” з метою з’ясування обставин надзвичайної події, що сталася в установі у ніч проти 25 квітня… Під час візиту регіональний представник Уповноваженого поспілкувався з в’язнями та персоналом установи, ознайомився зі службовою та медичною документацією, зокрема щодо застосування до в’язнів фізичної сили та спеціальних засобів, а також надання медичної допомоги… Ситуація у Чернівецькому СІЗО перебуває на моєму особистому контролі”, – написала Денісова.

Вона також додала, що під час візиту встановлено, що близько 23 години 24 квітня, ув’язнені, які утримуються в установі, почали висловлювати масове невдоволення прийняттям до СІЗО новоприбулого ув’язненого з коронавірусом. За словами адміністрації установи, ув’язнені виказували обурення, заклики до непокори та барикадувалися. У зв’язку з цим, 25 квітня о 6 годині ранку керівник установи оголосив збір особового складу по тривозі. О 8 годині, під час зміни чергування, ув’язнені з 3-х камер чинили персоналу перешкоди та опір під час входження до приміщень для проведення перевірки. Через це до сімох ув'язнених застосовано фізичну силу, а до одного з них – спеціальні засоби (кайданки). На знак протесту троє ув’язнених завдали собі тілесних ушкоджень, порізавши передпліччя. Один із в’язнів мав венозну кровотечу. Для надання йому допомоги було викликано карету швидкої медичної допомоги, а сам в’язень був вивезений за межі СІЗО.

Уповноважена ВР з прав людини зауважила, що наразі інфікований COVID-19 чоловік перебуває в окремій камері, в ізольованому блоці, передбаченому для перебування осіб з підозрою/захворюванням на коронавірус. Стан його здоров’я задовільний.

Нагадаємо, в ніч проти 25 квітня у Чернівецькому СІЗО почався бунт ув'язнених через те, що до установи помістили хворого на коронавірус чоловіка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *