Українські медики покинуть країну: Степанов просить депутатів переглянути їхні зарплати

Події

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов звернувся з відеозверненням до народних депутатів, в якому закликав парламентарів істотно підвищити зарплати медиків у 2021 році.

Про це йдеться в його відеозверненні до Верховної Ради.

“Коли коронавірус настає, найважливіша професія — це медпрацівник. Це ганьба, що зарплата лікарів, які рятують пацієнтів з такими діагнозами як інфаркти, інсульти, онкологія і багатьма іншими становить, становить в середньому 9 тисяч грн, середнього персоналу — 7 тисяч грн, молодшого — 5 тисяч грн. Ці зарплати не відповідає рівню відповідальності за життя людей. Рано чи пізно у кожного з нас настає момент, коли він сподівається на лікаря. Зараз лікарі і всі медики сподіваються на нас, ми не маємо морального права їх підвести”, — наголосив  Максим Степанов.

За його словами, якщо зарплати медиків залишаться на нинішньому рівні, вони почнуть масово виїжджати з країни, з огляду на високий попит на медпрацівників за кордоном.

“Якщо держава не забезпечить гідну зарплату медичним працівникам, то вони масово почнуть виїжджати з країни за кордон, де на них чекають з нетерпінням”, — вважає Максим Степанов.

На його думку, справедливі зарплати лікарів — це 23 тис. грн, середнього медперсоналу — 17 тис. грн, молодшого медперсоналу — 12 тис. грн. Такий рівень оплати праці медпрацівників був закладений МОЗ. І міністерство сподівається, що він буде врахований під час голосування проєкту бюджету-2021.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *