У Житомирській області продовжують гасити пожежі — сподіваються, що дощ допоможе

Події

Рятувальники боролися з вогнем на Житомирщині з учорашнього дня. Ліс ввечері запалав одразу в двох районах – Овруцькому та Лугинському. Полум'я швидко підійшло впритул до селищ. Неподалік села Дубовий Гай горіло 80 гектарів лісу, біля Норинців та Лучанки палали ще 30. Найнебезпечніша ситуація була вночі, йдеться в сюжеті ТСН 19:30.

“Страшно було, задихалися. А що ж це у лісі, дерев'яні хати запросто могли згоріти, десь кілометрів 4-5 від нас горіло, але вітер з Білорусі, важко дихати було”, — розповідають місцеві.

Вогонь гасили і місцеві, і майже тисяча рятувальників, залучали також авіацію. Наразі усі осередки загоряння локалізовані. Але неподалік села Лучанки досі палають болота.

“На болотах, оскільки там вода і нема доріг, техніка не може зайти відрізати, загрози нема, але місцями є  вогонь”, — пояснює начальник Овруцького районного відділу ДСНС Юрій Кушнерчук.

“Постійно відбувається чергування лісової охорони. Починає диміти, бо вітер десь піддуває, то тушимо, присипаємо землею і ходимо чергуємо”, — коментує лісничий Попільнянського лісництва Олег Петренко.

Чому знову зайнявся ліс, розслідує поліція. Проте, лісівники вже з'ясували, що в одному з осередків запалало через підпал очерету на болоті. Зловмисників наразі шукають і сподіваються, що прогнози синоптиків справдяться і дощі допоможуть остаточно загасити усі місця, де досі тліє після численних пожеж.

Нагадаємо, 17 квітня у Житомирській області зафіксували масштабні пожежі. Горіли ліси та сіла. Найбільшої шкоди завдано селам Нижня Рудня, Острови, Магдин та Личмани Овруцького району. Однією з причин лісових пожеж є діяльність людей, які після прибирання на цвинтарі села Першотравневе підпалили сміття, внаслідок чого вогонь перекинувся на дерева, а згодом розповсюдився і на інші сусідні населені пункти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *