У ВООЗ розповіли, чи справляється українська медицина з коронавірусом і чому важливо дотриматися карантину

Події

Важливо, щоб медична система Україна була готова до нарощення кількості хворих на коронавірус COVID-19.

Таку думку в ефірі ТСН.19:30 висловив директор бюро Всесвітньої організації охорони здоров'я в Україні Ярно Хабіхт.

“Варто дотримуватися дистанції, щоб уповільнити хід епідемії, щоб не перевантажувати лікарні, щоб первинна медицина могла обслужити пацієнтів у цьому потоці інфікованих”, – наголосив Хабіхт. 

За його словами, в Україні є первинна медицина, є епідеміологи, лікарі, які працюють у лабораторіях. “Важливо, щоб первинна медицина була на місці, були базові послуги. Ми бачимо, що люди на передовій лінії працюють дуже важко”, – каже представник ВООЗ.

Він також наголосив на тому, під час Великодня варто дотримуватися фізичної дистанції, а з друзями і рідними контактувати телефоном або онлайн. За словами Ярно Хабіхта, завдяки цьому Україна зможе дотриматися карантину. 

“Всі країни збираються виходити з карантину, але це залежить від того, коли буде пік. Я маю таке відчуття, що його ми ще не бачили в Україні”, – наголосив директор бюро Всесвітньої організації охорони здоров'я в Україні Ярно Хабіхт.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень – від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць – до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *