У Рівному дев'ятирічну дівчинку вночі не впускали додому: чому так сталося та де живе дитина зараз

Події

Матір зникла, а вітчим відмовився відчиняти двері. Дев'ятирічна дівчинка до 4-тої ранку змушена була сидіти на вулиці в Рівному. Школярку просто неба в темряві помітив перехожий, який повертався з роботи. Він і викликав поліцію. Коли приїхали копи, дівчинка була голодна і змерзла. 

Про це йдеться 24 грудня у сюжеті ТСН.19:30.

Патрульна Світлана Колядич не може стримати емоцій коли згадує, що довелося пережити дев'ятирічній дівчинці. Саме ця поліцейська приїхала на виклик до зляканої та змоклої під дощем дитини.

Голодна та змерзла 9-річна Альбіна до 4 ранку сама змушена блукати вулицями міста, бо її просто відмовилися пустити додому. Дівчинку просто неба помітив перехожий, який повертався з нічної зміни додому. Він і викликав копів. Дитина пояснила, що мама десь пішла ще зранку і не повернулася. А вітчим на благання впустити чотири рази відмовив.

“Вона: “Тату, відкрий”. “Я тобі не тато, іди звідси!”. Коли уже патрульна поліція постукала і представилась, чоловік їм пояснив, що ця дитина йому ніхто”, – розповідає речниця Управління патрульної поліції у Рівненській області Оксана Юрченко. 

Копи з'ясували, де живе бабуся розгубленої дитини і повезли дівчинку до неї. Дорогою Альбіна розповіла, що не їла з 4 ранку.

“Вона сказала так: “А знаєте, я дуже нещасна”. Я запитала в неї: “Чому ти так говориш?”. Вона пояснила: “Через мене у всіх трапляються біди, нікому не потрібна”, – говорить Світлана Колядич.

І дійсно, навіть бабуся онучку прийняла неохоче, кажуть у поліції. Мовляв, нею мають займатись батьки. Однак до квартири все ж пустила і нагодувала.

Через деякий час Альбіну з бабусею викликали в Службу у справах дітей.

“Не можу (забрати дитину до себе. – Ред.). Через стан здоров'я не можу забрати. Я її можу забрати на канікули, на вихідні, а постійно – ні. З нею треба займатись, учитись, уроки робити”, – говорить бабуся Альбіни. 

У дівчинки є ще брат та сестра, обидва старші за неї. Теж часто недоглянуті, за словами сусідів.

“Проблема у мамі, у тому, що мама зловживає алкоголем і наразі, як пояснює дитина, мама пішла гуляти , а вітчим, маючи претензію передусім до мами, сказав, що “йди шукай маму”, – каже керівник Служби у справах дітей м.Рівного Андрій Міщеня. 

Рідний тато ж Альбіни за документами, кажуть, батьківства не визнає. З ним ще мають провести розмову. Тим часом сусіди додають: дитина не вперше потрапляє в біду 

“Вихідні дні вона побуде в бабусі, а потім ми будемо підбирати сім'ю , в яку ми тимчасово влаштуємо Альбіну до вирішення її подальшої долі”, – говорить керівник відділу правового соціального захисту Служби у справах дітей м.Рівне Інна Самолюк.

Історія Альбіни вже зворушила чимало рівнян. Їй небайдужі люди подарували канцтовари. 

Чи позбавлятимуть батьків Альбіни прав на дитину – в соцслужбі вирішуватимуть згодом. Спочатку, кажуть, треба розшукати її маму і зустрітися з рідним татом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *