У Мін'юсті розповіли, хто мешкатиме у відремонтованих камерах СІЗО

Події

У Лук'янівському слідчому ізоляторі, що в Києві, відремонтували кілька старих приміщень для ув'язнених. Кошти на це заробили від здачі в оренду платних камер, яку запустили менш ніж два місяці тому. 

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

У відремонтованих камерах немає ні бруду, ні плісняви. У приміщеннях стоять нові меблі.

Модернізація в українських слідчих ізоляторах радше виняток, ніж правило. На жахливі умови утримання в слідчих ізоляторах ув'язнені неодноразово скаржилися до Європейського суду з прав людини. Україна тепер виплачує чималі компенсації. У Мін'юсті теж визнають, що у таких приміщеннях перебувати не можна, тому й вирішили, що умови покращуватимуть. 

“Ми маємо справу з людьми, не визнаними винними у вчиненні злочинів. Відповідно, їх утримувати у такому стані – це позбавлено будь-якого морального, етичного сенсу”, – зазначив міністр юстиції Денис Малюська.

Гроші на ремонт заробляють самі ізолятори. Для цього два місяці тому запустили послугу платних камер, у яких  зроблений новий ремонт, є одноярусні ліжка, телевізор, холодильник, чайник, мікрохвильовка і навіть душ. Охочих до людських умов виявилося багато. Лише в Лук'янівському СІЗО вже заробили 140 тисяч гривень. Поки відремонтували дві камери. На черзі третя, більша – на 12 людей. 

Ремонт роблять самі засуджені із будівельної бригади. За це отримують заробітну плату, щоправда, мінімальну.

У Мін'юсті переконують: вибірковості, хто перебуватиме у нових камерах, не буде. Ті ув'язнені, які мешкали до цього, там же і залишаться після ремонту. 

Нагадаємо, що станом на 1 липня за користування платними камерами у СІЗО затримані заплатили майже 183 тис. грн. На сьогодні такі камери відкриті у 15 слідчих ізоляторах. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *