У Мелітополі місцеві "козаки" зібралися охороняти громадський порядок: поліція – проти

Події

У Запорізькій області в Мелітополі урочисто відкрили проросійську канцелярію куреня Запорізького війська низового. Під час заходу “козаки” заявили, що готуються забезпечувати охорону громадського порядку як народна поліція. Правоохоронці вважають, що вони не мають на це права.

Про це 1 липня повідомляє “РІА-Мелітопіль”. 

“Ми готуємо формування, яке як народна поліція, буде здійснити охорону громадського порядку. Такі функції ми виконували і раніше: виїжджали в Крим, Почаїв, Київ, в Мелітополі охороняли громадський порядок на багатьох заходах”, – заявив отаман Мелітопольського куреня Ігор Лисенко.

Мелітопольські “козаки” стверджують, що можуть охороняти громадський порядок спільно з поліцейськими, а в селах самостійно. За їхніми словами, непокора козакам прирівнюється до непокори поліцейському.

У Нацполіції несхвально відреагували на такі “амбіції козаків”. У коментарі “Радіо Свободі” копи повідомили, що формування “козаків” відповідно до чинного законодавства не зареєстровано. “Лише після реєстрації можливе обговорення співпраці з правоохоронними органами. Діяльність таких громадських формувань відбувається лише із залученням співробітників поліції”, – сказали в поліції.

Мелітопольські “козаки” довгий час співпрацюють з Українською православною церквою (Московського патріархату). Їхній лідер, отаман Запорозького війська низового, Олександр Панченко відомий своїм проросійським минулим. Він сприяв російським загарбникам в захопленні Криму, за що був занесений до списку “Миротворця”. Також Панченко намагався допомогти росіянам Глазьєву і Затуліну взяти під контроль Запорізьку область, про що свідчать матеріали записів розмов. 

Лідер “козаків” потрапляв у ще один скандал. На початку 2014 року його “викинули у смітник” місцеві патріоти за підтримку проросійських сил і тітушок. Це зафіксовано на відео. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *