У Львівській області пустують заклади для обсервації: більшість приїжджих з-за кордону ізолюються вдома

Події

Щодоби з Польщі до України через КПП “Краківець” в'їжджає близько тисячі людей. На кордоні вони підписують згоду про самоізоляцію. Хоч за рішенням уряду, всі мали б їхати у місцях обсервації, людям пропонують на вибір ще один варіант – відбути 14 карантинних днів вдома. Більшість погоджуються саме на це, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

ТСН побувала в одному з місць обсервації – у протитуберкульозному диспансері. У березні спеціально для тих, хто повертається з-за кордону, облаштували 80 місць і навіть харчами закупилися. Утім, за час карантину жодної людини тут ще не було.

“Медперсонал є, приміщення готові, запаси продуктів для харчування, ліки готові, антисептики”” – каже завідувач реабілітаційного відділення центру легеневого здоров’я Роман Гасиджак.

Таких пунктів обсервації на Львівщині вісім. Вони розраховані загалом на 2,5 тисячі людей. Але цього, наголошують чиновники, дуже мало. Якщо сюди примусово селити всіх, хто повертається, то місця для обсервації у Львівській області заповнилися б за три дні.

“Теоретично, відповідно до чинних документів, зараз мали би всі йти на обсервацію, але прийняти такий потік на обсервацію у Львівську область ми не зможемо. Він буде можливий хіба, якщо кожна область долучиться і буде брати своїх мешканців”, – каже в.о. керівника департаменту охорони здоров'я Львівської облдержадміністрації Андрій Васько.

Саме тому, кажуть чиновники, людям і пропонують відбути карантин вдома. Однак дотримуються його не всі. Лише тут на Краківці за минулий тиждень затримали близько трьох десятків порушників карантину, які втекли з самоізоляції. Тобто повернулися до України, але за кілька днів знову вирушили до Польщі.

Слідкувати за дотриманням самоізоляції мала б поліція. Але, за даними прикордонної служби, тільки за минулу добу кордони України перетнули 12 тисяч людей. Це статистика в обидва боки, кажуть прикордонники але уточнюють, що в'їзд переважає над виїздом. Тож проконтролювати таку кількість людей практично неможливо

Кореспондентка ТСН Марічка Кужик.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *