У Кропивницькому розквітли три мільйони тюльпанів: майже половину сортів Україна ще не бачила

Події

Понад три мільйони тюльпанів розквітли у дендропарку Кропивницького. Лише цього року місцеві квіткарі закупили за кордоном пів мільйона цибулинок 37 абсолютно нових для України сортів. І от вони починають квітнути різнобарвним яскравим килимом. Однак побачити цю красу особисто заважає карантин, йдеться у ТСН.16:45.

Три мільйони тюльпанів 85 сортів, серед яких 37 абсолютно нових, розквітли у парку в центрі України: червоні, білі, фіолетові, жовті, зеленуваті, темні аж чорні. Цьогоріч клумби у парку усіх кольорів веселки. Як ніколи гарно, кажуть квіткарі.

Нинішнього року квіткові композиції присвятили екологічній тематиці. На одній клумбі тюльпани проростають з іржавих баків з-під небезпечних відходів. Однак побачити тюльпанову філософію і красу зможуть одиниці. Через карантин колись вщент заповнені відвідувачами алеї парку, куди під час квітнення тюльпанів приїжджали десятки тисяч українців, нині практичні порожні. Поодинокі кропивничани проходять алеями крізь парк у своїх справах і поспіхом фотографуються біля клумб.

“Навіть настрій піднявся – красиво дуже. Люди працювали. А люди, багато хто, не бачить цього. Бажаю, щоб карантин скінчився і вже вільно все гуляли. Прикро, але нічого, буде все добре, будемо жити”, – каже кропивничанин Олександр Степаненко.

Щоби цьогорічні тюльпанові композиції побачило якмога більше людей, у парку влаштовують прогулянки онлайн і започаткували віртуальний пленер. Художникам пропонують намалювати квіткові пейзажі, побачені під час цих віртуальних турів.

“Сьогодні дуже період тяжкий для всього  людства, і для нас дуже важливо зберегти цю красу і продовжувати те, що ми почали. Для того, щоб люди змогли в цей важкий час милуватися цією красою. Цього року наперекір усьому дуже гарні композиції і дуже гарні квіти. Якщо природа так відгукується,  якщо так гарно все розквітає, значить все буде дуже добре”, – впевнена директорка парку Лариса Онул.

Виставку тюльпанових картин влаштують вже після закінчення карантину і обіцяють, що від масової висадки тюльпанів попри кризу не відмовляться і наступного року.

Кореспондент ТСН Олена Шворак

Нагадаємо, у Києві на Співочому полі також відкрилась щорічна виставка тюльпанів: її також запрошують відвідати онлайн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *