У гробниці були останки трьох людей: у Тернопільській області знайшли поховання IV-III тисячоліття до нашої ери

Події

У с. Озеряни Тернопільської області під час сільськогосподарських робіт знайшли поховання  IV-III тисячоліття до нашої ери. 

Про це повідомляє у Facebook Борщівський обласний комунальний краєзнавчий музей. 

Під час сільськогосподарських робіт на полі випадково виявили давнє людське поховання. Могила була на глибині один метр. 

Археологи вважають, що це – скринькове поховання культури кулястих амфор (IV-III тисячоліття до нашої ери). 

“Виявлено кістковий матеріал щонайменше трьох осіб, масивні кістки тварин, 10 керамічних амфор, крем’яна сокира, скребок, намистини з кістки та бурштину. Більше інформації буде отримано за результатами лабораторних досліджень”, – йдеться у повідомленні музею. 

Директорка обласного центру охорони та наукових досліджень пам’яток культурної спадщини, археологиня Марина Ягодинська у коментарі “Укрінформу” розповіла, що поховані у гробниці – це молоді люди. 

“Розкопали кам’яну гробницю з останками давніх людей. Це, за попередніми оцінками, – молоді люди, одна особа взагалі – підліток. Крім цього, знайшли 10 амфор, добре відшліфовану сокиру, три намистини з бурштину, дві з них дуже добре збереглися. Знайдені артефакти належать до поховань культури кулястих амфор”, – сказала археологиня Марина Ягодинська. 

Археологиня додала, що поховані лежали буквально втиснуті у саркофаг, крайні з них – із піднятими попри кам’яні стінки гробниці руками, що трапляється досить рідко. 

Читайте також:

Ймовірність ескалації може бути щодня: Зеленський прокоментував військову загрозу Росії
“Ми як народ пережили цей жах і перемогли”: Зеленський вшанував пам’ять жертв голодоморів
Історія з побиттям вчителькою школярів в Обухові отримала продовження: у справу втрутилась поліція

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *