У Донецькій області 15 дітей постраждали через спалах ротавірусу: що відомо про дуже заразну хворобу

Події

У Донецькій області 15 дітей постраждали внаслідок спалаху ротавірусної інфекції. Діти перебувають на амбулаторному лікуванні.

Про це у середу, 16 грудня, повідомляє пресслужба Центру громадського здоров’я МОЗ України.

Так, 11 грудня у школярів підвищилася температура до 38 °C, з’явилися нудота, блювота, біль у животі, червоне горло, діарея.

“Фахівці лабораторного центру взяли проби води, змиви з об’єктів довкілля для лабораторних досліджень, а також розробили план локалізації і ліквідації спалаху”, – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, протиепідемічні, профілактичні заходи та епідеміологічне розслідування тривають.

Ротавірусна інфекція (ротавірусний ентерит) – хвороба, що є найчастішою причиною тяжкої діареї, нерідко смертельної, особливо у немовлят і маленьких дітей. Майже кожна дитина у світі до 5-річного віку заражається ротавірусом принаймні один раз.

“Ротавірус дуже заразний, захворіти можна після потрапляння до організму менше 100 вірусних частинок”, – зазначають у ЦГЗ.

Джерелом ротавірусів є людина. Інфікування відбувається фекально-оральним шляхом як безпосередньо, так і під час контакту з поверхнями і предметами, що могли бути забруднені: іграшками, підлогою, меблями, одягом тощо, а також під час їжі.

Хворобу реєструють протягом усього року. Проте особливістю її, як вірусного гастроентериту, є підіймання в осінній період з подальшим наростанням у зимово-весняний.

Симптоми захворювання переважно з’являються за 2 дні. Блювота й діарея можуть тривати від 3 до 8 днів. Особливо небезпечними для немовлят і маленьких дітей можуть бути додаткові симптоми (втрата апетиту, зневоднення).

Основними методами профілактики ротавірусної інфекції є вакцинація та дотримання правил особистої гігієни.

Від ротавірусних гастроентеритів і розвитку тяжких форм захворювання захищає вакцина. ВООЗ рекомендує вводити першу дозу ротавірусної вакцини якомога швидше після 6-тижневого віку. В Україні щеплення проти ротавірусної інфекції відносять до рекомендованих, тобто вакцинуватися можна власним коштом.

“ВООЗ наголошує, що використання ротавірусних вакцин має бути частиною всеосяжної стратегії боротьби з діарейними захворюваннями з розширенням профілактики (сприяння ранньому і виключно грудному вигодовуванню, миття рук з милом, поліпшення водопостачання та санітарії)”, – додали в ЦГЗ.

За даними ЦГЗ, за останні 10 місяців в Україні зареєстровано 2 450 випадків ротавірусного ентериту, зокрема 2 325 — серед дітей до 17 років. Для порівняння, за такий самий період минулого року було зареєстровано 8 869 та 8 465 випадків відповідно.

Нагадаємо, що в Україні від початку 2020 року на 99,5% знизилась захворюваність на кір. Якщо за 8 місяців 2019 року було зафіксовано 56 430 випадків, то за аналогічний період 2020 року – 251.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *