У Дніпрі керівниця лікарні оголосила голодування: МОЗ відреагувало

Події

Директорка Дніпропетровської обласної реабілітаційної лікарні Інеса Шевченко вирішила оголосити голодування через скорочення фінансування установи, в зв’язку з чим медикам доводиться урізати зарплати. Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що знає про ситуацію.

Як пише “Радіо Свобода”,  голодування – акція протесту на підтримку лікарів з усієї України, яким після початку другого етапу реформи медичної галузі не доплачуватимуть зарплату.

“Через реформу, яка розпочалася з 1 квітня, лікарі країни не матимуть заробітної плати. Зараз, якщо лікарні виплатили аванс, то на заробітну платню, за дуже маленьким винятком, грошей немає. Для того, наприклад, щоб медики Дніпропетровської області до кінця року отримували зарплату, треба 1 мільярд 330 мільйонів державної субвенції, а нашому регіону виділили 300 мільйонів, тобто в 4,5 рази менше”, – говорить Шевченко.

Вона підкреслила, що її акція – безстрокова.

На брифінгу 23 квітня міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив, що в курсі цієї ситуації.

“Я знаю про ситуацію в Дніпрі … Ситуація стосується зменшення заробітної плати, яке виникло після введення другого етапу реформи. Це стосується в тому числі і установи, де вона  є керівником, тому що вони отримали дефіцит в порівнянні з попереднім роком , і це безпосередньо вплине на зарплату медпрацівників “, – сказав міністр.

Паралельно відреагували на ситуацію в Національній службі здоров’я України. Там розповіли, що лікарня підписала договір на 1 пакет послуг – медичну реабілітацію дорослих та дітей з ураженням опорно-рухового апарату. Сума контракту – 2 367 194 грн.

“Зараз лікарня подала заявку на укладення договору і за пакетом медична реабілітація дорослих та дітей з ураженням нервової системи. Заявка підтверджена. Орієнтовна сума договору – 10 млн грн. Крім того, на фінансування медзакладів, регіон вже отримав субвенцію з держбюджету, як зазначив голова Дніпропетровської обласно державної адміністрації Олександр Бондаренко. Частину коштів мають наміри направляти і на зарплатню для лікарів”, – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 1 квітня стартувала реформа другої ланки медицини. До вузьких спеціалістів пацієнти зможуть потрапити лише за направленням і воно має бути електронним. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *