У Держекоінспекції назвали головні причини руйнівних паводків на Західній Україні

Події

Головними причинами масштабної повені на Західній Україні є забудова заплав і прибережно-захисних смуг, а також вирубка лісів.

Про це заявив голова Держекоінспекції Андрій Мальований.

“Цьогорічні повені на Заході України оцінюють як більш катастрофічні, ніж рекордні паводки 2008 року. Лише на Прикарпатті стихія зруйнувала та пошкодила понад 700 км доріг та майже 200 мостів, знищила понад 4 тисячі метрів берегоукріплення, підтопила понад 10 тисяч житлових будинків, призвела до загибелі людей”, – наголосив він.

За словами Мальованого, причин паводків є кілька.

“По-перше, це забудова заплав і прибережно-захисних смуг. Водним кодексом України заборонено будівництво ближче 25 м на малих річках, ближче 50 м – на середніх, ближче 100 м – на великих. Якщо ухил понад 3%, то відстань подвоюється”, – пояснив він.

Також голова ДЕІ зазначив, що другою причиною є незаконна і законна вирубка лісів.

“Проблему складають і суцільні санітарні рубки. Дерева виконують функцію природного бар'єра, вбираючи частину води під час сильних опадів. Якщо у місцевості багато дерев, то річки наповнюються не так швидко, що дозволяє уникнути руйнівних потоків води. Але таку велику кількість опадів ліс би не стримав. Рубки – одна з причин, але не головна”, – зауважив він.

Окремо Мальований розповів, що Держекоінспекція за останні пів року провела понад 400 перевірок, пов’язаних з вирубкою лісу, нарахувала збитків на понад 135 мільйонів гривень.

“Це офіційні цифри незаконних рубок, підтверджені документами та фактами. Усі ці дані передавалися в прокуратуру. Сподіваюся, вони також будуть долучені до теперішнього розслідування, а особи, які заробляють на вирубці лісу, будуть покарані”, – резюмував посадовець.

Нагадаємо, 22 червня в Івано-Франківській та Чернівецькій областях через різке погіршення погодних умов та сильні дощі почалися паводки. У гірських річках рівень води піднявся до двох метрів.

Тим часом синоптики попередили про подальше підняття рівнів води у річках. Окрім Західної України, затоплення загрожують Вінницькій та Одеській областям.  

Служба безпеки відкрила кримінальну справу за статтею “Екоцид”. За однією із версій слідства, до руйнівних наслідків паводків, імовірно, призвела можлива бездіяльність місцевих посадовців.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *