У Чорнобильській зоні виявлені чотири місця підпалів – Аваков

Події

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков повідомив про те, що у Чорнобильській зоні напередодні, 19 квітня, були виявлені чотири місця підпалів на площі близько ста метрів.

Про це глава МВС написав у Фейсбук.

“Жахливо суха зима – рівень води в екосистемі пішов вниз на 1,5-2 метри. Лісова, особливо хвойна, підстилка легко вразлива для пожежі. Висохли торф'яники і це – особлива проблема. І все це, звичайно, можливість для негідників і провокаторів. Хтось хоче зіпсувати життя в країні, хтось заховати вогнем свої брудні справи.. Ми це дуже ясно все розуміємо. І миритися не маємо наміру і вживаємо заходів”, – заявив Аваков. Він також підкреслив, що цими випадками вже займаються правоохоронці, зокрема, створена спецгрупа МВС, а силами Нацгвардії розпочата антидеверсійна операція в лісі.

Крім того, міністр зазначив, що у Чорнобильській зоні з чотирьох невеликих проблемних вогнищ – один локалізовано. У Житомирській області з чотирьох активних вогнищ локалізували два. Однак, за інформацією міністра, прогноз вітру для гасіння пожежі не дуже хороший – можливо до 15-20 м/сек. “Це сильний вітер, вогонь може розповсюджуватися ривками, прориваючись на нові ділянки – і це ризики”, – додав він.

Нагадаємо, через сильний вітер 16 квітня у Чорнобильській зоні знову почалася пожежа. Пожежа в Чорнобильській зоні, яка тривала 10 днів поспіль, 14 квітня вдалося загасити, після того два дні спостерігалося лише тління пеньків і деревини. Рятувальникам дуже допоміг дощ.

4 квітня в Зоні відчуження і безумовного (обов'язкового) відселення поблизу с. Володимирівка Котовського лісництва виникла верхової лісова пожежа на площі 20 га. До гасіння залучили авіацію. 6 квітня поліція відкрила кримінальне провадження через пожежі у Чорнобильській зоні. Журналісти ТСН, які побували на місці згарища, кажуть, що вогнем знищено не тільки ліси, а й 12 віддалених сіл, цвинтарі. Від пожежі загинули і постраждали сотні тварин. Збитки сягають десятків мільйонів гривень, проте точна площа вигорання ще невідома.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *