Цвітіння моря в Одесі: біолог розповів, скільки це може тривати

Події

В Одесі цвіте море. Мікроскопічні бактерії-водорості розмножилися у такій кількості, що пофарбували воду Чорного моря в болотяний колір.

Ближче до берега вони збиваються у густу багнюку і перетворюють море на болото. Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Вода схожа на кисіль. Пляжники заходять у море наче лелеки, піднімаючи високо ноги. Туристам обирати не доводиться. Приїхали на море і купаються не втрачаючи часу. Одесити кажуть, що почекають на чисту воду.

А для дітей цвітіння – додаткова розвага. Вони борсаються просто у болоті. Кидаються жмихами водоростей та прикрашають ними замки з піску.

Великої шкоди здоров'ю від купання у зеленій води, навіть дітям, не буде, кажуть біологи. Аби тільки її випадково не наковтатися.

“Там бурхливе цвітіння і дійсно виділяється цілий ряд токсинів. При попаданні всередину ціанобактерії можуть викликати отруєння”, – каже біолог, керівник ГО “Зелений лист” Владислав Балінський.

Водорості активно розмножуються через спеку та потрапляння у море зі стічними водами органічних відходів.

“Ймовірно кілька тижнів буде спостерігатися така ситуація, а може бути і місяць. І пов'язано це із наявністю біогенних елементів. Вони потрапляють зі стоку прісних вод. Зараз стоки значно посилилися. Прогнози мої в тому числі невтішні вельми”, – додав Владислав Балінський.

Цвітінням охоплені не всі міські пляжі. Утім, на тих, де нема водоростей, інша біда. Тут знайшли бактеріологічне забруднення. Причина та сама – спека та висока сонячна активність. На цих пляжах купатися не радять епідеміологи.

“Пляжі 16, 13, 10-ї станції Фонтану, Аркадія і Дельфін. Найбільш несприятливі показники в так званій прибережній зоні. Це 5 метрів від урізу води”, – повідомила лікарка відділу епіднагляду та профілактики інфекційних захворювань Одеського обласного лабораторного центру МОЗ України Світлана Козінова.

Коли очиститься вода, прогнозувати важко. Змінити ситуацію може шторм, холодна течія чи вітер. Якщо ж погодна такою і залишиться, водоростей тільки більшатиме.

Як повідомлялося раніше, в Одесі екологи попередили про гниття водоростей у морі, що може вплинути на стан здоров’я людей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *