"Це як кров для організму": Зеленський розповів про важливість підтримки МВФ

Події

Президент Володимир Зеленський каже, що наразі для України підтримка Міжнародного валютного фонду надзвичайно важлива.

Таку думку він висловив в ефірі програми “Свобода слова із Савіком Шустером”. 

“Чи може людина прожити без води тиждень? А навіщо? З МВФ ситуація така сама. Навіщо нам так ризикувати, навіщо нам довести ситуацію до дефолту, а навіщо нам всі ці випробування? Їх так багато. У нас є така підтримка (МВФ – Ред.), вона для нас важлива. Зараз це як кров для організму”, – каже президент. 

Зеленський нагадав, що раніше була трирічна програма розрахована на 5-5,5 млрд доларів. “Зараз ми домовилися: мінімум вісім мільярдів доларів МВФ. В цілому Світовий банк, МВФ, гроші Європейського Союзу – це десь десять мільярдів. Але розраховуємо хоча б на вісім”,- каже Володимир Зеленський. 

За словами президенти, він комунікує з лідерами багатьох країн світу (Канада, США, Німеччина, Азербайджан), а тому впевнений, що грошей буде більше. “Десь це гуманітарна допомога, десь це пільгові кредитні гроші на підтримку економіки України. Залежить від сигналу – меморандум з МВФ. Це про довіру до України”, – наголосив Володимир Зеленський. 

Нагадаємо, попередні прогнози передбачали, що 2020 року економіка України зросте на 3,5-5%, інфляція становитиме 5% (плюс/мінус 1%), а долар коштуватиме 27-28 грн. 29 березня Кабмін затвердив нові макроекономічні прогнози на 2020 рік: ВВП – мінус 4,8%, середньорічний курс долара США – 29,5 грн (плюс 1,5-2 грн), інфляція – 8,7% (плюс 3,1%), безробіття – 9,4% (плюс 1,3%), середня зарплата – 11 тис. грн (без змін). Водночас в Офісі президента спрогнозували, що 2020 року економіка України впаде мінімум на 5%.

Через світову фінансову кризу, спричинену наслідками активного поширення нового коронавірусу COVID-19, експерти прогнозують падіння економік, зокрема й української. Оновлений базовий прогноз компанії Dragon Capital на 2020 рік передбачає падіння ВВП України на 4% та девальвацію гривні до 30 грн за долар на кінець року – за умови, що карантинні заходи триватимуть до травня (середній курс очікується на рівні 29 грн/долар, тобто девальвація складатиме близько 11% до минулорічного курсу). За менш оптимістичним прогнозом, якщо карантин буде продовжено на довший термін, ВВП може впасти на 9%, а гривня здешевшає до 35 грн/долар. За таких умов варто очікувати й зростання безробіття. Світовий банк прогнозує падіння ВВП України на 3,5% у 2020 році. Також через пандемію коронавірусу 65% українських компаній не зможуть виконати свої річні бізнес-плани. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *