Трамп прокоментував появу лідера КНДР Кім Чен Ина після його тривалої відсутності

Події

Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп висловив радість у зв’язку з появою повідомлень щодо задовільного стану здоров’я лідера КНДР Кім Чен Ина, який три тижні не з’являвся на публіці.

На своїй сторінці в Twitter глава Білого дому зробив репост запису, присвяченого церемонії відкриття Сунчхонського заводу, в якій вперше за останні 20 днів узяв участь Кім Чен Ин.

“Я, наприклад, радий, що він знову у справі і що з ним все добре”, – написав американський президент. 

Примітно, що раніше Дональд Трамп відмовився коментувати повідомлення ЗМІ про появу Кім Чен Ина на публіці.

“Я б вважав за краще не коментувати це. Нам буде, що сказати про це у відповідний час”, – висловився раніше очільник Білого дому. 

Нагадаємо, 2 травня уперше за 20 днів  лідер КНДР Кім Чен Ін вийшов на публіку. Він урочисто перерізав стрічку на церемонії відкриття заводу з виробництва добрив у місті Сунчхон. 

До слова, цього тижня у медіа ширилися чутки про те, що здоров’я лідера Північної Кореї дало збій. Важливим приводом для цього стало те, що Кім Чен Ин не відвідав 15 квітня урочистості з приводу дня народження покійного засновника держави та його діда Кім Ір Сена. Із посиланням на різні джерела журналісти повідомляли про смерть лідера Північної Кореї після операції на серці.

Керівник Корейської асоціації дружби, дипломат Алехандро Као де Бенос запевняв, що інформація про смерть Кім Чен Ина не відповідає дійсності.

Однак, екперти зазначали, що її можуть приховувати й не підтверджувати кілька днів, доки остаточно не визначаться із наступником на цю посаду, тоді як лідеркою Північної Кореї мала б стати сестра Кім Чен Ина – Кім Йо Чжон.

Усе почалося із повідомлення американського видання CNN про те, що США відстежують дані розвідки про серйозну небезпеку, в якій опинився Кім Чен Ин після кардіологічної операції.

За даними ж південнокорейської онлайн-газети Daily NK, диктатор відновлювався на своїй віллі після операції, перенесеної 12 квітня через кардіоваскулярне захворювання. За даними видання, стан здоров’я лідера Північної Кореї нібито погіршився через “ожиріння, перевтому та куріння”.

Пізніше уряд Південної Кореї заперечив інформацію про те, що лідер КНДР Кім Чен Ин занедужав після перенесеної операції, зазначивши, що глава Північної Кореї, як зазвичай, займається державними справами. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *