Свято наближається: у великих містах Європи встановлюють головні ялинки

Події

Батл головних ялинок Європи. Десь намагаються вразити висотою, десь яскравою ілюмінацією або ж оригінальністю. В Україні вперше верхівку ялинки прикрасили капелюхом. Та після обурливих коментарів у соцмережах встановили традиційну зірку.

Про те, скільки це коштувало – 17 грудня йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

На Софійській площі на головну ялинку країни нову верхівку у вигляді восьмикутної різдвяної зірки встановлювали за допомогою двох автокранів зі стрілою. Вона чотириметрова, важить шістдесят кілограмів, зроблена з алюмінію і гірлянд трьох кольорів – двох відтінків білого та золотистого. Одні зітхають з полегшенням і захоплюються. Інші ж просять повернути попередню маківку – містичного капелюха.

Зірку зробили екстрено – за три дні. Її вартість 75 тисяч гривень. Капелюх – дешевший на п`ять тисяч гривень. Автор ідеї з капелюхом сподівається почепити його на ялинку наступного року і називає вартість головної зимової красуні: приблизно 100 тисяч доларів.

Організатори новорічного містечка радіють, що гроші на ялинку дали меценати, а не чиновники. І попри те, що концепцію ялинки погоджували у владних кабінетах, після критики, зокрема, церковників,  самі ж попросили зняти капелюха. 

“На сьогоднішній день жодної копійки з бюджету ми не отримали”, – зазначив організатор новорічного містечка Ігор Добруцький.

“Це були листи церков, велика кількість листів від церковників Євангелістів. Ми хотіли всього якнайкращого, якщо воно збурило протистояння і стільки негативу, треба прибрати, бо Новий Рік це радість”, – говорить директорка департаменту культури КМДА Діана Попова. 

Не пощастило новорічному дереву в Німеччині. Минулого року воно мало звання найвищого у світі. Цього року також намагались вразити висотою. У місті Дортмунд з листопада встановлювали каркас і чіпляли живі гілки. Всі витрати на себе взяла влада, а це 300 тисяч євро. Гроші вклали, втім новорічну красуню наказали  демонтувати через локдаун. 

“ЇЇ розібрали. І 1700 ялинок, живих, їх роздали по дитячих садках. Я працюю в одному з дитячих садків, нам подарували одну з таких ялинок. Їх використали, але люди дуже обурені та засмучені, площа порожня”, – розповідає жителька Дортмунда Ірина Мороз. 

А у Польщі рік тому біля головної ялинки у Варшаві фотографувалися тисячі туристів та містян. Сьогодні на Замковій площі столиці – поодинокі родини з дітьми та молодь. Через епідемію COVID-19 поляки намагаються не виходити зайвий раз з домівок. Варшавська ялинка найвища у Польщі – 27 метрів, виконана зі штучних матеріалів. Всі витрати на себе взяла міська влада.

“В цьому році Варшава вирішила зекономити на святковій ілюмінації. Через епідемію коронавірусу грошей у казні менше, ніж раніше, довелося це враховувати. Ялинка обійшлася місту у 50 тисяч євро, загальна вартість святкової ілюмінації столиці – чотири мільйони злотих, близько дев'ятисот тисяч євро. У минулі роки ми витрачали вдвічі більше”, – зазначає речниця варшавської мерії Кароліна Галецька. 

У Парижі вигадали альтернативу головній ялинці. Замість неї на Єлисейських полях лазерне шоу. Вартість такої краси 800 тисяч євро. 30% від суми сплатила мерія.

Українська ж красуня на фінальному етапі підготовки. Уже традиційно ялинку запалять у День Святого Миколая –  цієї суботи.

Завершують чепурити головну ялинку міста і у центрі Львова. На верхівку дерева почепили різдвяну зірку, а на гілках розтягнули понад кілометр світлових гірлянд. Як і торік, крім ілюмінації новорічну красуню більше нічим не прикрашатимуть, бо певні, що живе дерево не потребує зайвих оздоб.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *