Сурикати, ведмеді та страуси: у Вінницькому зоопарку пропонують взяти під опіку звірів та птахів

Події

У Вінниці в зоопарку через скрутне фінансове становище у зв’язку з карантином шукають опікунів для тварин. Там собі в підопічного можна обрати індійського журавля, суриката або навіть ведмідь. Дирекція зоопарку каже, що така практика, звична для європейських звіринців, де волонтери стають буквально у черги за підопічними, про це у сюжеті ТСН.19:30.

Одними з перших опікунів отримали єноти – полоскуни. Місцеві IT-спеціалісти обрали їх як символ. Натомість зобов’язались доглядати і забезпечувати тварин кормом і щепленнями.

Прочитавши у соцмережах про акцію, до звіринця прийшов і ветеринар Анатолій. Його вихованцями стали 16 страусів.

“Ми взяли страусів, бо вони ближче, ближче до свійської птиці. Ми будем забезпечувати кормом, вітамінами, і те, що потрібно для  тварин. Це не данина моді, це відповідальність”, – опікун Анатолій Шкурак.

“У Чехії я побачив, що люди стають в чергу, щоб отримати це опікунство. Я подумав, чому у нас не запровадити європейський досвід”, – каже директор Вінницького зоопарку Євген Ткачик.

Для кожного з благодійників бухгалтерія зоопарку має намір скласти річний бюджет. Це гроші, які потрібні для збалансованого харчування і лікування.

Опікуни, своєю чергою, зобов’язані годувати тварин, але забирати їх додому не зможуть. Усі умови закріпляються угодою.

“Опікун не має права заходити у вольєр, не має права брати тварин на руки. Ми для опікунів будемо видавати безкоштовні квитки двічі-тричі на рік, щоб могли з родиною зайти і побачити своїх тварин”, – пояснює Євген Ткачик, директор Вінницького зоопарку.

Крім того, біля кожного вольєру встановлять таблички з іменем благодійника. Першими, прогнозують у зоопарку, розберуть під опіку маленьких тварин. А от хижаками, витрати на яких набагато більші, скоріше за все зацікавляться великі підприємства.

Валерій Кузнєцов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *