Степанов розповів про пік захворюваності на коронавірус в Україні

Події

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов вважає, що прогнозований пік захворюваності на коронавірус може зміститися.

Таку думку глава МОЗ висловив в ефірі ТСН.19:30.

“Ми розраховували на пік 14-17 квітня, а сьогодні бачимо, що це може трішки зміщатися. Що таке пік? Що для нас важливо? Ми не хочемо допустити ситуації, коли буде перевантажена система охорони здоров'я, коли не буде вистачати лікарів, не буде можливості лікувати нас всіх”, – наголосив міністр.

За його словами, кількість інфікованих на піку захворювання — це математичне моделювання на основі даних різних країн світу. “Для нас критично, коли в лікарнях, а особливо в інтенсивній терапії, почне поступати до тисячі людей”, – каже Степанов.

Міністр наголошує, аби наразі бачити картину із поширенням недуги, треба збільшувати кількість тестувань. “Ми впевнені, що завдяки достатньо жорским обмеженням буде розірвано ланцюжок передачі хвороби. Всі заходи, які наразі проводять в Україні, вони надважливі”, – вкотре нагадав міністр охорони здоров'я.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень – від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць – до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *